Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Koniec meškania programu? Joj mení štart večerného vysielania (aktualizácia)

Aktualizácia 22.1. 12:10

Joj sa rozhodla prekopať publikačné časy svojich programov nakoniec okamžite. Kým včera upravila štart večerného programu od 3. februára, dnes je už posun hlavného vysielania na 20:30 platný okamžite. Dnešný Panelák tak má už aj v upravených programových plánoch naplánovaný štart o 20:30, nasledujúce programy sa taktiež posúvajú o desať minút (dnešné Kosti 21:30, nasledujúca Vtierka Castle 22:30, atď). Joj upravila aj vysielacie časy ranného vysielania a akvizície po Novinách o 12.

————

Meškanie programu hlavne u Joj a Markízy je jednou z hlavných tém už dlhé roky a presne ten istý čas sa tento problém snažia obe televízie riešiť.

Nemálo na túto tému diskutuje aj generálny riaditeľ Joj František Borovský, ktorý pravidelne sľubuje nápravu. Ani pri štarte ostrej jarnej sezóny 2014 však k zlepšeniu nedošlo. Napríklad pondelňajší Panelák štartoval namiesto plánovaného času 20:20 o osem minút neskôr, nasledujúci film Snežné psy meškal dokonca až štvrť hodinu. V utorok už Panelák začínal rovno 20:30.

Televízia však tento raz na meškanie zareagovala promptne a v krátkom čase vydala programovú zmenu, v ktorej mení vysielacie časy večerného programu. Od 3. februára už bude opäť začínať o 20:30, pričom tento čas bude platiť pre všetky dni – pondelok až nedeľu. Ďalšieho programu sa zatiaľ zmena nedotkla. V jesennej časti sezóny čas 20:30 platil na Joj pre pondelky až piatky, cez víkend začínala večerný program o 20:20.

Pôvodne začínali televízie večerný program o 20:00, no posledné roky sa tak hlavne pre predlžovanie spravodajstva v praxi nedialo. Televízie s hlavným programom meškali aj 15 či 20 minút a prvou, ktorá sa rozhodla priznať neskorší štart večerného vysielania, bola Joj. V roku 2009 začala uvádzať začiatok hlavného programu o 20:15, Markíza tak urobila až o tri roky neskôr. Za krátky čas sa však televízie postupne poposúvali až na súčasný čas 20:30.

Čítať viac...
Nahor