Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Komerčné televízie prežívajú búrlivé obdobie: Nova prepúšťa desiatky ľudí, CME stále znižuje stavy!

Na Slovensku aj v Česku prežívajú komerčné stanice divoký polrok. Markízu aj Joj postretla výmena riaditeľov a množstvo mediálnych presunov, v Česku  prišli o „generálneho“ v Prime, Barrandove aj Nove. Hlavne český líder stále nezastabilizoval situáciu a neustále znižuje počty zamestnancov.

Po rezignácii Jána Andruška v októbri 2013, ktorý viedol skupinu Nova od januára 2011, prechádza televízia reštrukturalizáciou. Z televízie odchádzajú desiatky ľudí, koncom marca odišiel šéf PR a komunikácie Josef Koukolíček a taktiež riaditeľ marketingu Ondřej Krivka. Skončil tiež šéf kanálov Nova Sport a Fanda Marek Kindernay. Zmeny nekončia, podľa informácií portálu Mediaguru.cz končí aj šéf produkcie Viktor Jansík, vedúci self proma Patrik Kettner a hlavný copywriter Pavel Brázda. Množstvo zamestnancov opustilo televíziu na menších pozíciách. Novu vedie je od novembra 2013 Christoph Mainusch, jeden zo šéfov CME.

Rušné obdobie v Nove, ale aj Markíze má na svedomí odchod Adriana Sarbu z vedenia CME. Sarbu urobil niekoľko nešťastných rozhodnutí, presadzoval paušálne zásahy do programových štruktúr televízií s odlišným správaním divákov, osudnou mu bola zmena obchodnej politiky televízií, keď výrazne zvýšil ceny, pričom zrušil bonusy a zľavy pre mediálne agentúry. Týmto krokom chcel reagovať na pokles výnosov v roku 2012, pohneval si však klientov aj agentúry, ktoré od televízií odišli, čo znamenalo ešte ďalší prepad.

Zmena vo vedení CME prinieslo vlnu zmien aj v iných krajinách. V decembri 2013 sa menilo vedenie rumunských operácií CME, firmy ProTV, generálnym riaditeľom sa stal Aleksander Cesnavicius. Od februára 2014 má nového riaditeľa aj bulharská televízna skupina BTV, stal sa ním Pavel Stanchev. Po odchode Sarbu vedú CME Christoph Mainusch a Michael Del Nin. Tí nariadili koncom minulého roka v televíziách prepúšťanie, ich počet sa má postupne znížiť o tisícku s očakávanou úsporou 30 miliónov dolárov. Ešte začiatkom roka 2013 ich malo pre CME pracovať celkovo 4 500. Okrem Rumunska, Slovenska, Česka a Bulharska pôsobí CME aj v Chorvátsku a Slovinsku.

Čítať viac...
Nahor