Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Komediálne seriály klesli k najslabším výkonom, ako sa darí Dvaja na jedného? The Voice s poslednými kastingami najnižšie

Dvaja na jedného na úspech z vlaňajšieho pilotného dielu už nenadviazalo, s druhou tohtoročnou časťou ale podielovo vyskočilo.

Kým Oteckovia sú naďalej jasným televíznym hitom, sledovanosť ďalších programov sa vyvíja. V ostatných dvoch týždňoch mali klesnúť pondelňajší Susedia, ktorí si len pri štarte aktuálnej série pripomenuli vysoké ratingy okolo 11 %. Tento pondelok sa mali s rozdielom pár desatín ratingu zatiaľ najbližšie priblížiť k ich dosiaľ najslabšiemu výkonu od návratu z júna 2018, kedy ratingovo uhrali 8,2 %. Zároveň mali dosiahnuť najslabší podiel s hodnotou 23 %. Inkognito klesalo taktiež, hýbať sa aktuálne má pod siedmimi ratingami. V univerzálnej cieľovke už však opäť otočilo vývoj vo svoj prospech a vedie.

Na stredy Markíza po roku čakania nasadila nové časti šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla, Dvaja na jedného. Za sebou má zatiaľ dve nové vydania, ktoré sledovanosťou na pilotný diel s Dominikou Cibulkovou nedokázali nadviazať. Vlani vo februári si ho pozrelo v nedeľu až 11,9 % divákov s podielom 30,5 %, Markíza posmelená týmto úspechom začala prípravu ďalších vydaní, Dvaja na jedného sa uprostred tohto marca vrátilo podľa Stratégií so značne slabším ratingom 8,2 % a podielom 23,9 %. Po vydaní s Marekom Hamšíkom uviedla televízia epizódu s Mirom Žbirkom, tá, ako informovala Markíza, ratingovo jemne stúpla na 8,4 %, podiel už pre nižší počet divákov pri obrazovke vyskočil na 29,2 %. Ratingovo sa Dvaja na jedného drží na bližšej úrovni k predtým vysielanej Chart Show, Som mama ostáva priemerná, posledne mala podľa zverejnenej správy uhrať podiel 14,9 %.

Z ďalších komediálnych seriálov na trhu mali uplynulý týždeň klesnúť Prázdniny na zatiaľ ich najslabší výkon 7,3 % s podielom takmer 22 %, rovnako na tom mala byť ratingovo aj Horná Dolná, avšak v konkurencii futbalovej kvalifikácie. Vôbec najslabší ostáva Kameňák, ktorý mal byť nižšie ešte o približne rating.

V nedeľu Markíza uzavrela vysielanie kastingových výberov naslepo speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko. Posledné dva kastingy mali uhrať najslabšie výkony série, televízia už o ich výkonnosti oficiálne neinformovala. Markíze sa podľa jej informácií držala šou nad úrovňou deviatich ratingov, najvyššie ostáva štart tretej série z polovice februára s výkonom 9,8 %. Začiatkom marca však už mala šou klesnúť na 8,2 %, pričom s ostatnými dvoma dielmi mala zahrať slabšie výkony.

Trhu naďalej popri spravodajských reláciách vládnu Oteckovia, svoj najlepší výkon zaznamenali vo štvrtok, kedy podľa Aktualít vyskočili na najlepší podiel od štartu seriálu v januári 2018, hodnota mala dosiahnuť 44,9 %. Rating sa mal hýbať okolo 11 %. Pravidelnejšie sa držia blízko alebo okolo 10 ratingov, podobne ako v stredu, ako o tom oficiálne informovala Markíza. Aj vtedy trhli podielovú štyridsiatku. Lucky Room sa podľa zverejnených správ nedarilo dosahovať ani desať percent.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook

Čítať viac...
Nahor