Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Kmotríková sa na obrazovke Joj po výpovedi ešte objaví: Kedy definitívne skončí v Novinách?

Moderátorka dala uprostred decembra výpoveď, posledné vydania hlavných správ Joj ťahá jej kolegyňa Lucia Barmošová.

Koniec roka priniesol aj nečakanú správu o odchode Adriany Kmotríkovej z hlavnej spravodajskej relácie Joj, Noviny, ktoré sú jej každodennou vlajkovou loďou. Televízia sama zdôrazňuje, že sa jej Noviny nielen v ostatných rokoch prepracovali do pozície najsledovanejšieho televízneho spravodajstva, ale spravidla sú najsledovanejším programom na slovenskom televíznom trhu vôbec.

Odchod Kmotríkovej je tak pre stabilitu programu veľkou témou, a to najmä po tom, čo sa v ostatných rokoch popularita moderátorky výrazne zvýšila. Veľa zmenila jej choroba, kedy jej obľúbenosť prudko narástla, následne získala aj svoje dve sošky v televíznej ankete OTO.

Napriek tomu, že Kmotríková svoju výpoveď už odovzdala, nemá to znamenať jej okamžitý odchod z Novín. V nich sa neobjavila už niekoľko dní, kedy sériu vysielaní ťahá jej stabilná moderátorská kolegyňa – Lucia Barmošová. Joj v Novinách do pravidelných dvojíc zastabilizovala dva moderátorské páry – Adrianu Kmotríkovú s Jánom Mečiarom a Luciu Barmošovú s Ľubošom Sarnovským. O to ťažšiu situáciu po odchode Kmotríkovej bude Joj mať.

Odchádzajúca moderátorka, ktorá bola tvárou Novín Joj vyše 15 rokov, by sa však v ich vysielaní ešte mala objaviť. Podľa prvých správ Kmotríková s podanou výpoveďou v Joj neskončila okamžite a mala si za moderátorský stolík ešte sadnúť.

Definitívne by sa však z obrazu mala stiahnuť začiatkom roka, podľa najnovších správ by svoje posledné vydanie Novín mala odmoderovať v nedeľu 5. januára, kedy sa rozlúči s divákmi.

Moderátorka sa k svojmu odchodu z Novín vyjadrila nakoniec aj sama, pričom dementovala správy o tom, že by odchádzala pre nezhody. „Po sérii nepravdivých článkov a informácií o mne “z dôveryhodných zdrojov” na stránkach bulvárnych denníkov, by som však rada tieto uviedla na pravú mieru. Skutočný dôvod môjho odchodu je taký, že po vyše 20 rokoch na televíznej obrazovke, aj keď som po celý ten čas túto svoju prácu milovala, túžim po zmene. Po ťažkých obdobiach, ktoré som prekonala, sa cítim byť zdravá, plná energie a radosti zo života, a preto som dospela k rozhodnutiu, že teraz je ten čas, keď sa môžem začať venovať niečomu novému. A teším sa na to,“ uviedla.

Čítať viac...
Nahor