Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: FB F1

Aktuality

Kľúčové detaily vysielania F1 odhalené: Nova spustí úplne nové televízne kanály!

Prenosy Formuly 1 menia vysielateľa, Nova Sport ich neponúkne ani na jednej z doterajších štyroch staníc.

Osud kráľovnej motoršportu na česko-slovenských obrazovkách je známy.

Formula 1 sa od roku 2024 vracia na obrazovky Nova Sport, ktorá prenosy veľkých cien vysielala do roku 2014. Odvtedy sa popularita F1 na Slovensku a v Česku mimoriadne zvýšila, a to aj vďaka aktivitám nového vysielateľa AMC Network, ktorý na staniciach Sport 1 a Sport 2 vysielal prenosy od roku 2015 do konca minulého roka.

Diváci si za poslednú dekádu zvykli na množstvo sprievodného obsahu, kvalifikácie a preteky sprievodných kategórií F2 a F3, ale tiež bohatý komentátorský servis, keď každú veľkú cenu odkomentovali dve komentátorské dvojice – samostatne pre slovenských a českých divákov.

Kým v minulosti nebola F1 pre Novu prioritou, tentokrát chce úroveň vysielať povýšiť aj oproti konkurencii.

„Neustále sa snažíme posúvať komfort domácich športových fanúšikov a ako skupina Nova im chceme ponúknuť najlepší možný obsah – v prípade Formuly 1 sa nám to podarilo. Som nadšený, že sa vracia naspäť domov na Novu,“ uviedol vedúci športu pre TV kanály a VOD TV Dušan Mendel.

Ako sme už informovali, novinkou sa má stať nové vysielanie po skončení veľkých cien s popretekovým štúdiom, pribudnúť majú aj ďalšie novinky. Už potvrdení komentátori Števo Eisele a Josef Král tiež avizujú, že sa chcú vydať na viac okruhov naživo.

 


F1 na Nova Sport: Veľká novinka po pretekoch, potvrdený ďalší komentátor! O miesta prebehol bojČítajte →

F1 exkluzívne na nových staniciach

Jednou z hlavných diváckych otázok ostáva, kde sa budú prenosy F1 vysielať.

Nova Sport momentálne ponúka štvoricu televíznych okruhov, pričom v ponuke operátorov nie sú automaticky všetky.

Ani na jednom z nich však formuloví fanúšikovia efjednotku hľadať nemusia.

Nova aktuálne potvrdila, že sa chystá na spustenie úplne nových prémiových staníc s exkluzívnou licenciou na Formulu 1.

Pôjde o nové stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6, ktoré začnú vysielať vo štvrtok 29. februára 2024. Práve v tento deň sa uskutoční prvý tréning prvej veľkej ceny roka 2024 v Bahrajne.

F1 by sa mala usadiť na kanáli Nova Sport 5.

„Fanúšikovia motoristického športu si na nových prémiových staniciach budú môcť vychutnať kompletné pravidelné exkluzívne priame prenosy F1 na Nova Sport 5 a MotoGP na Nova Sport 6,“ uviedla televízia.

Vysielanie na oboch staniciach doplní pretekmi WorldSBK – majstrovstiev sveta superbikov či vybranými futbalovými zápasmi z prestížnych európskych futbalových líg, ako sú Bundesliga, LaLiga a Serie A.

U akých operátorov budú dostupné

Fanúšikovia F1 tak budú musieť pozorne sledovať, ktorý operátor nové stanice zaradí do ponuky.

Televízia nateraz potvrdzuje primárne českého operátora O2, ktorý patrí pod rovnakého majiteľa ako samotná televízia.

„Stanicu Nova Sport 5 ponúknu svojim zákazníkom distribútori O2 Czech Republic a Skylink, stanica Nova Sport 6 bude k dispozícii v ponuke O2 Czech Republic. S ďalšími distribútormi v súčasnosti prebiehajú rokovania.“

Nova Sport je športová televízna značka, ktorá v Česku a na Slovensku úspešne vysiela už od roku 2008. V septembri 2015 začala vysielať stanica Nova Sport 2. V lete roku 2021 sa počet športových staníc skupiny Nova zdvojnásobil, keď odštartovalo vysielanie Nova Sport 3 a 4. Medzi najprestížnejšie športové súťaže, ktoré môžu diváci sledovať na Nova Sport, patria Liga majstrov UEFA, NHL, NBA, Bundesliga a ďalšie.

Zdroj: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor