Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Keď kvitne láska pozná dátum finále! Predstavujeme novú tureckú telenovelu na Doma

Doma plánuje pokračovať vo vysielaní premiérových tureckých seriálov, po finále Keď kvitne láska odštartuje uprostred leta ďalšiu novinku.

Menšia ženská stanica bude počas leta premiérovejšia ako v ostrej televíznej sezóne.

Ako sme už exkluzívne ako prví informovali, aj toto leto Doma na popoludnia pripravila nový latinskoamerický seriál, keď už tento týždeň vyrukuje s novinkou Vôňa vášne (Café con aroma de mujer).

Obsadí slot po retro telenovele Túžba tela, ktorá vrcholí záverečnými dvomi epizódami už dnes od 16. hodiny. Premiérová Vôňa vášne odštartuje následne v stredu 10. júla v rovnakom čase dvomi časťami po sebe.

Zaujímavosťou je, že pri voľbe slovenského názvu novinky Café con aroma de mujer sa televízia nechala inšpirovať úspešnou Skrytou vášňou, ktorej premiérovú druhú sériu vysielala práve v rovnakom vysielacom slote počas minuloročného leta.

„Kolumbijská herečka Laura Londoňo hrá Gaviotu, zberačku kávy, ktorá bojuje za splnenie svojich snov. Bojuje s triednymi predsudkami kolumbijskej spoločnosti a tiež s veľkou láskou, ktorú cíti k Sebastiánovi Vallejovi, postave stvárnenej svetoznámym hercom Williamom Levym. Hlavnej zápornej úlohy Lucíe sa zhostila herečka Carmen Villalobos, ktorú slovenskí diváci poznajú z telenoviel La Tormenta: Pokušenie lásky alebo Mladí, krásni, skazení,“ predstavila obsadenie Markíza.

Doma v posledný augustový deň oslávi svoje 15. narodeniny, pričom s divákmi oslavuje premiérovým programom.

Počas prázdnin v premiére ponúka nové 8. série seriálov Chicago Med a Chicago Fire, od 31. júla uvedie aj ohlasovaný nový seriál zo sveta zločinu a práva Bull: Súdny špecialista.

V zámorí sa krimiséria Bull dočkala až šiestich sérií a 125 epizód. Dramatická kriminálka z prostredia súdnej siene sa vysielala od roku 2016 do 2022, pričom sa stala tretím najsledovanejším seriálom po NCIS a Teórii veľkého tresku.

Dátum finále Keď kvitne láska

Do programu ženskej stanice pribudne tiež turecká novinka.

Do záveru svojho vysielania sa blíži aktuálna večerná premiérová telenovela Keď kvitne láska (Kiraz Mevsimi), ktorá na Doma beží od apríla tohto roka.

Zaradila sa medzi skôr priemerne výkonné turecké telenovely, v premiérach sa jej podiely na trhu vo vynovenej obchodnej cieľovej skupine majú pohybovať medzi 2 – 4 %, najčastejšie býva v okolí troch percent.

Od vysunutia tureckých seriálov na 19. hodinu sa od tejto úrovne nedokázala odlepiť dosiaľ žiadna telenovela. V časoch, kedy ich Doma nasadzovala od 20:30, vedela vyskakovať aj na dvojnásobné čísla, v prípade najúspešnejších titulov aj vyššie.

Už tradične sa novým telenovelám darí viac v poobedných reprízach od 14. hodiny, v tomto čase dokáže Keď kvitne láska vyskakovať aj k okoliu 5 %.

Ako sme v minulosti avizovali, aktuálna turecká séria ukončí svoje vysielanie počas leta.

Keď kvitne láska čakajú na obrazovkách záverečné týždne, pričom veľké finále sa Doma podarilo naplánovať na koniec týždňa s vyvrcholením v piatok 2. augusta.

Seriál sa tradične rozlúči s divákmi poslednými dvomi epizódami so začiatkom o 19. hodine.

Ohlásenú novinku opäť nenasadí

Zaujímavosťou je, že Keď kvitne láska bola pôvodne nečakanou novinkou na obrazovke stanice. 

Očakávalo sa totiž, že po sériách Nauč ma milovať a Nedodržaný sľub odštartuje Doma tretiu ohlásenú novinku pre tento rok Canim Annem (A Mother´s Love), ktorá by sa stala vôbec najdlhšou telenovelou v histórii vysielania Doma.

Markíza však s jej nasadením vyčkáva a na obrazovky ju nevytiahne ani tentoraz.

Namiesto nej televízia ohlásila uvedenie staršej tureckej novinky Fazilet Hanım ve Kızları, ktorú odvysiela pod názvom Dcéry pani Fazilet. Odštartuje ju v pondelok 5. augusta o 19:00.

Ide o telenovelu, ktorá mala v domácom Turecku premiéru už v marci 2017, vysielala sa do júna 2018. Pre porovnanie, odkladaná telenovela Canim Annem sa vysielala v rokoch 2022 až 2023.

Za sedem rokov od prvej premiéry sa seriál Fazilet Hanım ve Kızları stal jedným z najúspešnejších v tureckej produkcii.

Patrí k najlepšie hodnoteným a tiež najpredávanejším tureckým telenovelám ostatných rokov.

Obsadenie a počet častí Dcéry pani Fazilet

Novinka Dcéry pani Fazilet nechá divákov nazrieť za oponu tureckej elity.

V centre príbehu je netradične zlatokopka, nespokojná matka dvoch dcér Fazilet, ktorá je po smrti manžela nútená žiť aj s dcérami v skromných podmienkach v robotníckej štvrti.

Vidí sa však ako milionárka a svoje predstavy je odhodlaná naplniť využitím svojich dcér. Zamestná sa ako slúžka v dome bohatej a dobre situovanej rodiny Egemenovcov v Istanbule, s úmyslom vydať svoje dcéry za synov pána.

Mladšia dcéra Ece túži byť modelkou, pričom v honbe za peniazmi je Fazilet odhodlaná zneužiť jej ambície. Staršia dcéra Hazan je vášnivou baseballistkou a jej túžbou je stať sa športovou trénerkou. Fazilet však všetko začne hrať do karát, keď sa Hazan zamiluje do mladého syna Egemenovcov Sinana, ktorý je však nenapraviteľným sukničkárom.

Dcéry pani Fazilet ponúkli originálne dve série a spolu 50 tureckých častí, ktoré boli v medzinárodnej distribúcii klasicky rozdelené na kratšie. Na obrazovke Doma by sa mali dočkať celkovo 174 epizód.

Hlavnú hrdinku Fazilet si zahrala divadelná, filmová a seriálová herečka Nazan Kesal. Do postavy staršej dcéry Hazan bola obsadená turecká herečka a modelka Deniz Baysal.

Mladšiu Ece stvárnila Afra Saraçoglu, pre ktorú to bol seriálový debut. Diváci by si však jej meno mali zapamätať, ústrednú rolu totiž stvárnila i v novšej telenovele Yalı Çapkini, ktorá môže byť jedným z ďalších seriálov v hľadáčiku Doma.

Dcéry pani Fazilet – zľava postavy Hazan, Fazilet a Ece

Čítať viac...
Nahor