Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

K výhre v Let´s Dance mala mať našliapnuté aj Marcinková! Rozhodlo o víťazke poradie tancov?

Nechýbalo veľa a tanečná šou mohla oslavovať inú víťazku.

Nedeľné finále ôsmej série Let´s Dance malo kopírovať bodovanie poroty s diváckymi preferenciami.

Šou mala vo svojom závere jasný priebeh – finálový večer ovládli herečky Janka Kovalčíková a Gabriela Marcinková, ktoré predviedli najpútavejšie tanečné výkony aj vôbec najtesnejší súboj v porotcovskom hlasovaní.

Populárne herečky trhli v už uvoľnenom bodovaní poroty svoje rekordy, keď Kovalčíková nestratila jediný bod a za všetky tance dostala iba najvyššie 10-bodové hodnotenie a Marcinková na svoju kolegyňu stratila iba jediný bod.

S menším odstupom už skončil tretí finalista Vratko Sirági, ktorý 5-krát nedostal najvyššiu známku, ani v jednom prípade však nepodliezol 9-bodové hodnotenie. Len za jeden tanec dostal plný počet bodov.

Podobný pohľad mali mať aj televízni diváci.

Vzácna zhoda divákov a poroty

Markíza si dala v nedeľu záležať, aby diváci nespochybňovali SMS hlasovanie.

V priebehu šou viackrát časť verejnosti špekulovala nad tým, či sa televízia pri vyraďovaní skutočne riadi hlasmi od divákov alebo zmluvami s účinkujúcimi.

Po prvýkrát v tejto sérii po ukončení hlasovania prišla na pódium najznámejšia notárka na Slovensku Irena Bošanská, ktorá osvedčila finálové výsledky. Legendárnou sa stala ešte v časoch vysielania Slovensko hľadá Superstar.

Práve prítomnosť notárky mala zaručiť, že sa diváci dočkajú svojho víťaza.

Vo finále už o celkovom poradí nerozhodovali body od poroty ale výlučne popularita u divákov a SMS hlasy. Ani zohľadnenie porotcovského rebríčka by však na výsledkoch nič nezmenilo.

Diváci totiž mali svoje hlasy rozložiť podobne ako dopadlo bodovanie poroty.

Tretí v SMS hlasovaní skončil Vratko Sirági, ktorý mohol za svojimi súperkami zaostať podobne, ako tomu bolo v prípade porotcovských bodov.

Naopak, mimoriadne tesný mal byť súboj medzi herečkami.

Rozhodlo o víťazke poradie tancov?

Podľa bulvárnych informácií nechýbalo veľa a Let´s Dance mohla uplynulú nedeľu vyhrať Gabriela Marcinková.

Tvrdí to denník Nový čas, podľa ktorého mali Marcinková aj Janka Kovalčíková vydarený večer a ani jedna nepreklopila v priebehu večera misky váh výrazne na svoju stranu.

 


Najemotívnejšie finále Let´s Dance ovládla Janka Kovalčíková! Markízu však predbehli aj GeissenovciČítajte →

„Podľa informácií Nového Času o prvenstve napokon rozhodol minimálny rozdiel v SMS-kách,“ uviedol denník.

Stačilo tak málo a Janku Kovalčíkovú by predbehla jej herecká kolegyňa. Marcinková predviedla v nedeľu aj vôbec najvýraznejší a najemotívnejší tanec večera, ktorým dojala porotu aj divákov.

Pri tak tesnom súboji v SMS hlasovaní stačilo, aby si Gabriela Marcinková a Matyáš Adamec vyžrebovali iné poradie, v akom nastupovali na parket.

Každý pár vo finále predviedol tri tance, pričom v každom tanečnom kole nastupovali na parket v rovnakom poradí. Ako prvá vždy odtancovala Gabriela Marcinková, druhý Vratko Sirági a tretia Janka Kovalčíková.

Práve posledné Marcinkovej vystúpenie bolo to najlepšie z celého večera.

Po ňom však nasledovali ešte dva podobné tance, ktoré mohli prekryť emóciu aj nálady divákov. V prípade, ak by ako posledná netancovala Kovalčíková ale Marcinková, víťazstvo by sa mohlo prikloniť na jej stranu.

Markíza špekulácie o rozdieloch v hlasovaní nekomentovala.

Priznala však tesné súboje v priebehu šou na spodných priečkach, ktoré by mali rozhodovať o vypadnutí súťažiacich.

„Faktom je, že rozdiel v diváckom hlasovaní medzi predposledným a posledným miestom je niekedy na úrovni niekoľkých SMS,“ vyjadril sa pre denník PR manažér Markízy Tadeáš Kurka.

 

Čítať viac...
Nahor