Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka povolala herecké posily: Do Nemocnice vstúpia úplne nové postavy! Ako zamiešajú dejom?

Televízia pred časom ohlásila príchod nových doktorov do svojho rozbehnutého seriálu, objavia sa už tento týždeň.

Seriálová Nemocnica chystá ďalšie posilnenie svojich radov.

Za štyri sezóny vysielania jedného z najdlhšie vysielaných seriálu Joj už vstúpilo do deja mnoho nových tvárí, ktoré začali postupne dopĺňať pôvodnú hereckú zostavu.

Dočasné odchody

Tá pritom doposiaľ prešla iba minimálnymi zmenami.

Vôbec najvýraznejšou bolo vytratenie sa Richarda Autnera, ktorý na jar absolvoval účinkovanie v konkurenčnej tanečnej šou Let´s Dance. Z nej uplynulú nedeľu pred semifinálovým kolom vypadol.

Pribudnúť však môžu aj ďalšie.

Ako sme už informovali, spomedzi hlavných tvárí sa črtá odchod Alexandra Bártu, ktorý rozšíril rady ústredných postáv Nemocnice až v neskoršom priebehu prvej série vysielanej na jeseň 2021.

Doterajšie odchody hlavných tvárí z Nemocnice však boli doposiaľ iba dočasné.

V minulosti sa už totiž zo seriálu vytratili aj iné výrazné mená.

Ešte v prvých sériách došlo k odchodu jedného z najpopulárnejších hercov Nemocnice Mariána Mitaša, ktorý sa však o pár mesiacov do seriálu vrátil. Podobne dočasný bol odchod aj ďalšej výraznej herečky Zuzany Kanócz.

Mitaš sa vrátil do deja v priebehu jari 2022, Kanócz počas jesennej sezóny.

Nový doktorský pár

Všetky najvýraznejšie zmeny v Nemocnici sa dejú spravidla na doktorských pozíciách.

Televízia si aj pre túto sezónu prichystala v seriáli niekoľko noviniek, pričom jednou z hlavných je príchod nového manželského páru, ktorí doplnia práve doktorský tím.

Joj už najnovšie odhalila, že do seriálu má namierené herečka a speváčka Dominika Morávková.

Divákom sa po prvýkrát výrazne predstavila v seriáli Divoké kone, kde stvárnila jednu z ústredných postáv. Následne sa predstavila aj ako spolumoderátorka folklórnej šou RTVS Zem spieva. Hlavnú postavu stvárnila tiež vo vianočnej rozprávke Johankino tajomstvo, posledne si ju diváci pamätajú zo seriálu Výnimočná Nikol.

Morávková v Nemocnici stvárni postavu gynekologičky Hany Turčanovej.

„Hana je nežná gynekologička a zároveň genetička. Vášnivá, vrúcna a emotívna, tancovala vo folklórnom súbore, spievala. Po krátkom vzťahu otehotnela a dieťa si nechala. Narodila sa jej dcérka s problémami správania, na autistickom spektre. Hana jej venovala celú svoju kariéru. Uvoľňovať sa chodila na hory, kde liezla. Až ju raz strhla lavína…“ predstavuje novú postavu Joj.

Postava Hany Turčanovej do deja vstupuje aj so svojím manželom – doktorom Marošom Turčanom.

Práve on zachránil Haninu dcéru, keď sa strhla lavína. „Hana Maroša miluje, no cíti, že nevedomky sa snaží obrúsiť jej krehké, emotívne, roztancované ja,“ píše televízia.

Novú doktorskú postavu Maroša Turčana stvárni herec Tomáš Turek.

Začiatkom roka sa objavoval už v seriáli Iveta, diváci si ho môžu pamätať aj z tretej série komediálneho seriálu Lajna, ktorá vznikla v spolupráci práve s Jojkou.

„Hana s manželom Marošom a dcérou Elenkou prídu žiť do Bratislavy z dôvodu dcérinej diagnózy. Hľadajú pre ňu vhodné zariadenie pre jej zdravý vývoj a práve tu také nájdu, preto požiadajú o prácu v Nemocnici,“ predstavuje nové postavy herečka Dominika Morávková.

Nová herecká dvojica už absolvovala prvé nakrúcanie a v Nemocnici sa predstaví ešte tento týždeň vo štvrtok.

„Som rada, že si môžem zahrať práve gynekologičku. Má to presah do tém, ktoré ma v súkromnom živote zaujímajú. Váhala som, či vstúpiť do dlhodobého projektu, nečakala som to, ale nakoniec som rada. Mám za sebou prvé natáčacie dni, je tam veľmi príjemný kolektív, za ktorý som vďačná. Je tam naozaj dobrá nálada a snaha robiť kvalitnú prácu. Teším sa, že som na nejaký čas súčasťou tohto projektu a myslím, že sa môžem na ňom veľa naučiť,“ dodala Morávková.

Televízia naznačuje, že sa jej postava Hany Turčanovej naplno prejaví až postupom deja.

„Krásna elfka Hana bola kedysi divoká víla z Oravy, nebojácna, originálna, vtipná. Stále je kdesi hlboko v sebe rovnaká, len odvahu prejaviť sa uspali rodinné okolnosti. Hana je sopka, ktorá sa jedného dňa prebudí a zaleje všetko horúcou lávou. Zatiaľ buble len nesmelo, ticho, poslušne. Čaká na svoju príležitosť,“ predstavila novú posilu v seriáli kreatívna producentka Nemocnice, Danica Hričová.

Foto: JOJ

Čítať viac...
Nahor