Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Viete prví

Jojka mení večerný program: Prestávka Nemocnice sa končí, expresný štart nových častí!

Markíza po prvýkrát s dobovým hitom prinútila konkurenciu k reakcii.

Prvé televízne súboje jari prebehnú už tento mesiac.

Po tom, čo Markíza oficiálne zverejnila dátum návratu svojho aktuálne najdôležitejšieho seriálu Dunaj, k vašim službám, sa k nej pridáva aj konkurencia a mení svoje programové plány.

Hlavným súperom Dunaja bude aj v novej sezóne Nemocnica, s ktorou Joj vo svojom programe počíta v priebehu celého tohto roka. V jarnej sezóne ju naďalej plánuje uvádzať v utorky a štvrtky.

Karta sa obrátila

Situácia medzi seriálmi sa pri ich nástupe ale otočila, keď sa Markíze po prvý raz podarilo s nasadením Dunaja do vysielania nemocničnú sériu predbehnúť.

Doteraz zakaždým musela na Jojku reagovať ona.

Joj ju pod tlak dostala v decembri 2022, kedy ohlásila návrat Nemocnice v novom roku už na 10. januára 2023.

Markíza s Dunajom však počítala až o niekoľko týždňov neskôr. Napokon sa rýchlou zmenou programu prispôsobila, stálo ju to ale týždne stresov a dokončovania epizód nového dobového seriálu na poslednú chvíľu.

Podobne reagovala aj v lete 2023, kedy Jojka naplánovala expresný štart jesenných častí Nemocnice už na 22. augusta. Markíza znovu musela meniť program a s Dunajom ju napokon pokryla.

Odštartuje o pár dní

Do tretice sa však musí prispôsobovať Joj.

Dunaj, k vašim službám spoznal štart 5. série už minulý týždeň, Markíza ho potvrdila na utorok 23. januára 2024. Jojka na tento deň plánovala pokračovať s romanticko-kriminálnym seriálom Viola, ktorý odštartovala len tento utorok. Vysielať ho mala do 1. februára, Nemocnica sa podľa prvých plánov mala na svoje miesto vrátiť až 6. februára.

Televízna dvojka však pristupuje k zmene.

Joj tento týždeň operatívne mení program a nové časti Nemocnice odštartuje taktiež v utorok 23. januára 2024.

Na obrazovky sa tak vráti o dva týždne skôr, ako sa očakávalo.

Viola nastúpila ako líder, pôjde dlhšie

Súčasne sa zmení aj vysielanie seriálu Viola, s ktorým môže televízia napokon vo svojom programe počítať dlhšie ako jeden mesiac.

Taliansky seriál by mal s Nemocnicou o dva týždne vytvoriť novú dvojičku a vysielať sa už iba s jednou epizódou do týždňa. Nakoľko sa Viola dočkala pôvodne 12 častí, na Joj by po novom vydržala do konca februára.

Pri tohtotýždňovom štarte sa Viola uviedla ako líder na trhu, prvá časť dosiahla priemerný rating 5,2 % a podiel na trhu 17,7 % v obchodnej cieľovke.

Celkovo si štart Violy malo pozrieť takmer 400-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke.

Aktualizácia: Najsledovanejším nespravodajským programom utorka sa stal podvečerný denný seriál Mama na prenájom, ktorý dosiahol rating 7,2 % s podielom na trhu 27,6 % v obchodnej skupine. Oproti pondelňajšiemu štartu 3. série si tak polepšil o viac ako pol ratingu.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor