Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Hlavných hrdinov spin-offu 911 stvárňuje aj pár gayov

Aktuality

Joj vyťahuje zo zálohy akvizičný tromf: Nasadí jarný spin-off 911, vyvolať môže poriadny rozruch!

Televízia prekvapuje, už o pár dní zaradí do vysielania nový seriál – tohtoročný spin-off úspešného 911.

Druhé leto po sebe stavia komerčná dvojka na akvizičnom seriáli 911, ktorý opäť zaberá z pravidelných prázdninových programov najlepšie. V prvý utorok minulý týždeň udržal podiel nad dvadsiatkou a dostal sa opäť do vedenia, ostatný štvrtok sa Markíze podarilo prebrať s premiérami českej Zámeny manželiek, pričom reality šou a seriál boli vyrovnané.

Začiatkom tohto roka americká stanica Fox, po úspechu 911 ma domácom trhu, predstavila spin-off seriálu s názvom 911: Lone Star. Podobne, ako série CSI, spin-off zmenil lokalitu a miesto Los Angeles sleduje dianie a osudy hrdinov dispečerov v Texase. Samotný názov „Lone Star“ je práve prezývkou Texasu ako štátu „osamelej hviezdy“ s jednou hviezdou v zástave odkazujúcou na niekdajšiu nezávislosť.

Joj pritom prekvapuje, keď seriál by mala nasadiť mimo pôvodných programových plánov do vysielania už tento mesiac. Televízia pôvodne avizovala nasadzovanie jednej časti 911 v utorok a vo štvrtok, no po minulotýždňovom neúspechu zareagovala a seriál zdvojuje.

Kým tento týždeň zdvojí premiéry 911, od budúceho utorka má vytiahnuť rovno spomínaný spin-off. Bežať bude od 21. júla o 21:30 v utorky a štvrtky. Joj sa tak bude snažiť nadviazať na rozbehnutý pôvodný seriál premiérami verzie z Texasu, celkovo má k dispozícii 10 častí, ktoré jej tak vydržia do predposledného letného týždňa.

Spin-off seriálu 911 môže prilákať divákov, no zároveň rozčíriť pokojnejšie vody televízneho trhu. Seriál 911: Lone Star totiž v Amerike zaujal tým, že sa nebál otvoriť odvážne témy, ktoré na konzervatívnom Slovensku môžu vzbudiť vlnu kontroverzie.

Hlavným hrdinom seriálu je hasič Owen, ktorý sa aj so synom presťahuje do Texasu, aby tam so synom vybudoval inkluzívnu hasičskú stanicu. Tvorcovia prostredníctvom postáv zasadia do príbehu rôznorodé charaktery a životné osudy, ktoré kritikov aj divákov výrazne prekvapili a seriál o to viac ocenili.

Ústredná postava hasiča Tylera, syn Owena, je otvorene gayom, hasičskú čatu bude tvoriť aj transsexuál černoch, ktorého stvárňuje transsexuálny herec, tvorcovia dali priestor tiež moslimke či Latinskoameričanovi. Dej otvorí aj vážne témy ako rakovina, drogová závislosť, rasizmus či dokonca tému bosoráctva.

Stanici Fox stávka na spin-off 911 vyšla. Kým tri série pôvodného seriálu sa sledovanosťou hýbali priemerne okolo úrovne 10 miliónov divákov, celkovo desať dielov 911: Lone Star dosiahlo priemer 9 miliónov divákov, pričom sa stabilne usadil nad miliónovou osmičkou. Texaskú verziu seriálu vysielala od januára do marca tohto roka.

Ústredná dvojica hasičov – otec Owen a syn Tyler

Čítať viac...
Nahor