Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Knight Rider

Pikošky

Zasiahnuť musí aj Joj: Od budúceho týždňa upraví program, zareaguje na zmeny Markízy!

Po Markíze hneď na začiatku leta siaha ku programovej zmene aj Joj, paradoxne v rovnaké dni.

Len dva týždne po nástupe letnej štruktúry zasahovala Markíza, keď musela meniť utorňajší aj štvrtkový program v druhom slote o 21:30. Nevyšla jej stávka na vytiahnutie repríz relácie Klamal by som ti? a seriálu Milenky a jednoducho tak zdvojila hlavné programy týchto dní – v utorky šou Dobre vedieť a vo štvrtky české vydania Zámeny manželiek.

Markíza v oboch prípadoch zasanovala sloty, ktoré s predchádzajúcimi programami zažili veľké prepadáky. S Klamal by som ti? padla k 10 % a s Milenkami ešte hlbšie.

Kým v utorok s Dobre vedieť porástla v slote len o pár bodov, výrazne lepšie si posledný štvrtok viedla so Zámenou manželiek. Tá už neprepadla voči konkurenčnému seriálu 911, s ktorým dosiahli podobné výkony na úrovni podielových 18 %, navyše, ako sme avizovali, Markíze sa zdvojením Zámeny manželiek voči jednej časti 911 podarilo posilniť v druhom večernom pásme, kde brala divákov Joj. Druhá časť reality šou už totiž šla v komerčnej cieľovke nad 23 %, Markíza tak v slote porástla oproti Milenkám takmer trojnásobne.

Joj, naopak, už bez zdvojeného 911 v druhom slote padla. Podľa predpokladov prime-time hlavnej stanice neutiahol reprízový Knight Rider, ktorý televízia expresne sťahuje z 21:30.

Televízia z Koliby tak robí od najbližšieho týždňa programovú zmenu, ktorá prebehne v rovnaké dni, kedy zasahovala Markíza. Knight Ridera totiž plánovala o pol desiatej vysielať ako vo štvrtky, tak aj v utorky.

Miesto toho Joj opätovne zdvojuje seriál 911, ako tomu bolo pri štarte tretej série. Od najbližšieho utorka tak ním prekryje obe časti Dobre vedieť a aj Zámeny manželiek. Dve časti seriálu má televízia vysielať aj ďalšie týždne.

Televíziám práve takéto zdvojené vysielanie cyklických programov prináša najstabilnejšie čísla v celom večeri, kedy nemusia o 21:30 hľadať relácie či seriály, ktoré by udržali divákov hlavného programu.

Čítať viac...
Nahor