Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Joj v kľúčový večer zostruje konkurenciu: Proti štartu Sestričiek zdvojuje Nemocnicu!

Druhý týždeň novej sezóny prináša jeden z hlavných súbojov celej jesene.

Ani tento rok sa televízie nevyhnú konkurovaniu si rovnako zameranými formátmi, keď sa v jeden večer proti sebe stretnú úspešne rozbehnutá novinka Nemocnica a štart štvrtej série Sestričiek.

Zaujímavosťou je, že kým v minulosti televízie takto nasadzovali obdobné programy proti sebe zámerne, tentokrát Markíza ani Joj nemuseli pre tento súboj spraviť prakticky nič, len pokračovať vo svojich zabehnutých programoch.

Sestričky sa v utorňajšom prime-time na jeseň objavujú od svojho štartu a pobežia v ňom štvrtý rok po sebe, Joj zas pri vysielaní Nemocnice nadviazala na predchádzajúci intenzívnejšie vysielaný seriál Nový život, ktorý sa po celý čas vysielal rovnako v utorky a štvrtky a pri prvej sérii aj v stredajší večer.

Joj sa však predsa v deň štartu Sestričiek rozhodla posilniť svoj večer.

Televízna dvojka operatívne zdvojí už dnes večer seriál Nemocnica a prekryje ním tak nielen nástup štvrtej série Sestričiek, ale bude zbierať tiež divákov po ich konci, keď Nemocnicou prekryje aj Farmu.

Joj sa tak môže podariť predstaviť Nemocnicu časti divákov Sestričiek, ktorí k obrazovkám prídu až pri ich návrate na obrazovku, zároveň môže v prípade oslabenia Nemocnice v konkurencii Sestričiek výrazne využiť jej nábeh a otočiť druhú polovicu večera vo svoj prospech.

Nemocnici sa už uplynulý týždeň podarilo úspešne ustáť štvrtkovú stabilnú konkurenciu v podobe Hornej Dolnej. Proti štartu novej série komediálneho seriálu sa Nemocnica v sledovanosti nehla, naopak, stratila Horná Dolná, ktorá padla pod priemer Markízy.

Čítať viac...
Nahor