Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RiK rozširuje pokrytie, Joj sa dohodla s ďalšími dvoma operátormi (aktualizácia)

Aktualizácia: Skylink, Slovanet, Orange a Antik dnes doplnili ďalší dvaja operátori. RiK bude od začiatku vysielania hneď v základných balíčkoch ďalších dvoch operátorov e-Net a DSiData.

——————–

Pôvodná správa: Joj už prezradila viac o detskom kanáli RiK! Takýto program a rozprávky chce ponúknuť

Joj predstavuje detskú stanicu, ktorá odštartuje 1. januára 2015. Dostupná bude od začiatku o štyroch operátorov. Článok je upravenou verziou prezentácie Joj.

RiK je prémiový, a teda platený kanál, cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov. Ako piata televízia v poradí doplní portfólio staníc JOJ Group presne 1. januára 2015, kedy začne RiK vysielať svoj program v HD kvalite a vo formáte 16:9. Jeho ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia.

Nová detská stanica JOJ Group bude distribuovaná ako platený kanál, zaradený do spoplatnených balíkov v ponuke operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. Hneď od začiatku vysielania tak bude mať penetráciu na cca 40 % územia Slovenska. K dátumu štartu jej vysielania bude spustený aj web Rik.sk, kde sa diváci dozvedia všetky informácie o novej stanici a jej programe. JOJ Group uplynulý týždeň spustila skúšobné vysielanie RiKa na Skylinku. V hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK prezrádza programovú štruktúru vysielania a ukazuje príklady formátov, ktoré budú súčasťou jeho programu.

RiK ponúkne najmladším divákom celodenný program, ktorý je rozdelený do špecifických blokov podľa veku: pred poludním to budú formáty určené pre deti predškolského veku a popoludní zase program pre deti mladšieho školského veku. V prime-time RiK zacieli na celú rodinu. Divákov čakajú tituly ako napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov a ďalšie.

RiK_program.formaty-1

Deti budú môcť čas pred obrazovkou využiť zábavnou i náučnou formou. RiK sa chce stať dobrým spoločníkom nielen detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa podľa televízie budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru piatej stanice JOJ Group. Ďalším benefitom RiKa má byť muzikálnosť jeho vysielania, a tiež hudobný charakter ostatných aktivít a eventov, v rámci ktorých si slovenské deti budú môcť s RiKom stále spievať.

O stanici RiK
Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách. V spolupráci s týmto silným partnerom JOJ Group ponúkne slovenským divákom v ich rodnej reči svetovo najúspešnejšie akvizície, rozprávky a najkvalitnejšiu detskú hranú i animovanú tvorbu, so zreteľom na edukatívne programové formáty.

Zdroj: PR JOJ

Čítať viac...
Nahor