Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj štartuje Nákupné maniačky, šou Cena je správna pokračuje skrátená a s novinkami

Nákupná šou Nákupné maniačky sa vracajú po zimnej pauze na obrazovky, no po prvý raz sa budú premiérové epizódy vysielať na hlavnom kanáli Joj. Televízia tak zo ženského kanála WAU stiahla aj poslednú premiérovú pôvodnú tvorbu. Zmeny čakajú aj na šou Cena je správna.

Nákupné maniačky sú ďalším liekom Joj na problematický sobotný čas 18:00, kedy jej spravidla program nefunguje. Televízia tam skúšala už najrôznejšie formáty, naposledy jej zafungovala akvizičná relácia Najlepšie torty, úspech však pre obmedzený počet častí skončil priskoro.

Na osemnástu nielen v sobotu ale aj nedeľu skúsila Joj zaradiť súťažný formát Cena je správna, no napriek niekoľkým sľubným výkonom na úrovni od 17 až nad 20 % si nedokázala udržať divákov. Odliv nastal aj po moderátorských zmenách, keď sa najprv zo šou porúčal Matej „Sajfa“ Cifra a nakoniec aj jeho moderátorská partnerka Andrea Lehotská. V súčasnosti šou sprevádza Michal Hudák.

Cena je správna sa od februára dočká výraznej zmeny. Tá súvisí s dohodou medzi spoločnosťou TIPOS, národná lotériová spoločnosť a.s., a produkčnou spoločnosťou Nunez NFE, ktorá pre Joj šou vyrába. Tá umožní hráčom Národnej bločkovej lotérie účasť na natáčaní šou, pričom každú štvrtú sobotu bude navyše v rámci programu vyžrebovaný víťaz Tretej šance Národnej bločkovej lotérie. „Už od spustenia Národnej bločkovej lotérie sme premýšľali, ako ju dostať na televízne obrazovky. Nenašli sme žiadnu lepšiu a cenovo prijateľnejšiu formu, ako zapojenie NBL do šou Cena je správna,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Tipos Ladislav Kriška. Šou čaká ešte jedna výrazná novinka, keď sa jej stopáž skráti o približne polovicu. V programe jej bude patriť sobotný čas od 17:30 do 18:00. V nedeľu sa šou ani od novej sezóny vysielať nebude.

Čítať viac...
Nahor