Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj reštartuje prípravy nového Talentu: Jeho nasadením môže poriadne prekvapiť!

Televízia na začiatku marca musela reagovať na pandémiu a zrušila prípravy svojho najúspešnejšieho formátu. Do vysielania sa mal dostať od septembra.

Joj po vynútenom stopnutí príprav deviatej série Česko Slovensko má talent opäť obnovuje kroky k realizácii nového ročníka. Po tom, čo na konci marca boli tradične naplánované po Slovensku a Česku kastingy, mali televízia spolu s českou Primou pred letom v tomto období absolvovať nakrúcanie divadelných kôl, ktoré by počas leta postrihali a v septembri by deviatu sériu odštartovali.

Tieto plány v dôsledku koronakrízy padli a Joj s novým Talentom po lete na obrazovky nevyrazí. Dá sa však očakávať, že ťažisková šou jej od septembra chýbať nebude, keď rovnako v dôsledku pandémie neodštartovala novú veľkú šou Zlatá maska pripravovanú taktiež s Primou a pravdepodobne ju televízie vytiahnu práve od novej sezóny.

Joj s Primou momentálne oznámili realizáciu zastavených marcových kastingov. Prebehnú v priebehu prázdnin na prelome júla a augusta – 25. a 26. júla v mestách po Slovensku, 1. a 2. augusta zas po Českej republike.

Šou Česko Slovensko má talent je odjakživa jesenným formátom Joj, s ktorým vždy do novej jesennej sezóny vstupovala. Rovnako ho vždy nakrúcala kompletne pred letom, no tohtoročná mimoriadna situácia môže pre šou priniesť úplne nové podmienky.

Je zjavné, že pri realizácii kastingov už počas leta môže chcieť televízia spustiť nakrúcanie v priebehu jesene. Znamenať by to mohlo, že televízia neodloží šou pre ďalší rok, ako to aj v prípade prestávok robila, ale Talentu pripraví nový priestor a do vysielania ho nasadí skôr, ako by sa mohlo čakať.

Pri realizácii novej série počas jesene, pričom sa televízia, podľa všetkého, bude chcieť vyhnúť komplikáciám počasia s blížiacou sa zimou, by mohla mať Talent pripravený ešte tento rok či pre najbližšiu jar.

Šou by v takomto prípade šla na Slovensku v jarnej sezóne vôbec prvýkrát. Aj verzia Slovensko má talent, ktorú ešte v 2008 priniesla Markíza, bežala na jeseň.

Joj ostatné roky jarnú sezónu v rámci veľkých šou stavala na rodinnej relácii V siedmom nebi, ktorú spravidla vysielala v prvej polovici jari a na konci roka. Tento rok po dlhšej dobe rátala aj s ťažiskovým formátom, ktorým mala byť práve Zlatá maska. Väčšinou sa Joj v prípade hlavných šou sústreďuje na jesennú sezónu.

Čítať viac...
Nahor