Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ohrozená výroba jesenných sérií ťažiskových šou: Joj zruší kastingy Česko Slovensko má talent!

Televízie sa už teraz postupne pripravujú aj na jesennú sezónu, aktuálna situácia im môže výrazne skomplikovať prípravu ťažiskových programov.

Markíza aj Joj na jeseň pripravujú do programu tradične tiež veľké ťažiskové šou, pričom pre druhú polovicu roka plánujú siahnuť po najosvedčenejších formátoch. Kým v Záhorskej Bystrici sa počíta so šiestou sériou Tvoja tvár znie povedome, Joj má v pláne priniesť v poradí už deviatu sériu federálnej šou Česko Slovensko má talent.

Momentálna epidémia koronavírusu už definitívne zasiahla aj prácu televízií, ktoré postupne rušia či obmedzujú výrobu televíznych programov. Od tohto týždňa pocítia opatrenia aj diváci, zrušené bolo dnešné vysielanie relácie Sedem, v sobotu priamy prenos druhého semifinále Zem spieva, v nedeľu sa odvysiela relácia V siedmom nebi, avšak bez divákov. Zrušené sú tiež priame prenosy Oktagonu či udeľovania cien Futbalista roka 2019.

Ako dlho bude kritická situácia s koronavírusom pretrvávať, nikto netuší, a už teraz je jasné, že ohrozené môžu byť aj vysielania najväčších televíznych programov. Tvoja tvár znie povedome aj Česko Slovensko má talent sa spravidla pripravujú okolo leta a Markíza s Joj sa musia už teraz pripravovať na rôzne scenáre, nakoľko príprava týchto programov vyžaduje niekoľkomesačné plánovanie.

Epidémia pritom už teraz zasahuje do prípravy šou Česko Slovensko má talent. Joj aj Prima na záver marca zorganizovali ich tradičný kastingový víkend, počas ktorého na Slovensku a v Česku vo viacerých mestách prebieha priama možnosť prihlásiť sa do programu a ukázať pred kastingovou porotou svoje schopnosti. Kým Prima má naplánovaný takýto víkend na 28. a 29. marca, Joj už o týždeň skôr v sobotu a nedeľu 21. a 22. marca.

Podľa potvrdených informácií Joj aj Prima kastingy do Česko Slovensko má talent rušia. Nakoľko sa mali konať už najbližšie dva víkendy, kastingy, ktorých sa zúčastňujú desiatky až stovky ľudí, nebudú teraz organizovať.

Televízie však s nimi počítajú, kedy ich ale usporiadajú, nie je známe. „Nové termíny kastingov zverejníme v dostatočnom predstihu, aby sa uchádzači mohli čo najlepšie pripraviť. Prihlásených účastníkov zároveň prosíme o trpezlivosť,“ uviedla televízia. „Naším prvoradým cieľom je zabezpečiť ochranu zdravia účastníkov kastingov aj štábu. Preto sme na základe analýzy aktuálnych informácií a po konzultácii
s relevantnými autoritami rozhodli posunúť kastingy šou Česko Slovensko má talent,“ vyhlásil generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Práve celková príprava Talentu pritom môže byť čoskoro v ohrození. Joj v minulosti nakrúcala divadelnú fázu programu v okolí júna, Markíza by mala s výrobou svojej šou Tvoja tvár znie povedome počítať až neskôr. Ak by sa situácia dramaticky nezmenila, televízie budú nútené prípravu programov zastaviť a pre najbližšiu jeseň ťažiskové šou vynechať, nakoľko nebudú môcť nakrúcať s prítomnosťou publika a veľkého štábu.

Čítať viac...
Nahor