Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj o lapsuse s bodovaním v Tanci snov: Takto došlo k zlyhaniu!

Televízia priznala pochybenie, ktoré pre ňu nemalo tak vážne následky, aké hrozili.

Dvakrát Joj v Tanci snov zostavila zlú vyraďovaciu tabuľku, čo dokonca v jednom prípade viedlo k vypadnutiu nesprávneho páru. Televízia si však môže zhlboka vydýchnuť, nakoľko pochybenie v rátaní bodov neviedlo k neregulárnosti v súťaži. Viac sa dočítate v tomto článku.

Všetko o téme: Tanec snov má problém: Diváci odhalili rozpor v hlasovaní, vypadnúť mal niekto iný!

Televízia sa rozhodla priznať zlyhanie. Okrem toho, že sa divákom ospravedlnila, vysvetlila, kde sa stala chyba. Spôsobiť ju mal počítačový softvér, ktorý nepremenil známkovanie tajného porotcu na body. Tvorcovia si to však nevšimli. Ďakujeme pozorným a verným divákom, ktorí si chybu v známkovaní všimli. Známky otáznikového porotcu sa podľa pravidiel súťaže majú započítavať ako body. Situáciu sme preverovali a, bohužiaľ, chyba nastala v softvéri, ktorý zratúva jednotlivé známky. V tomto konkrétnom prípade sme vďační za to, že sme mali šancu napraviť chybu a neohrozilo to ďalšie pokračovanie súťaže. V ďalších kolách urobíme všetko pre to, aby sa podobná situácia už neopakovala,“ odkázala divákom hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová.

So softvérom mala televízia skutočne problémy už od počiatku súťaže. Viditeľné to bolo napríklad pri druhom súťažnom kole, keď vo výsledkovej lište pri postupujúcich pároch naskakovali nesprávne hodnoty pri porotcovských bodoch.

Televízia mala so softvérom problémy aj pri zobrazovaní bodov od klasickej poroty. Namiesto bodov počítač zobrazoval súhrn známok, ktoré porota páru udelila
tanec snov nespravne body poroty

Čítať viac...
Nahor