Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Televízia

Joj náhle zdvojila sobotného Uhorčíka: Pumpa už nerástla, pobeží v dvoch častiach až do konca?

Zaraďovanie len jedného dielu Uhorčíka pomáhalo seriálu Pumpa, ktorý dedil divákov, túto sobotu z takéhoto benefitu ťažiť nemohol.

Nový komediálny seriál Uhorčík sa túto jeseň zaradil k úspešnejším projektom Joj, keď z hlavného večerného programu bol neraz najsledovanejším programom televízie.

Joj sa rozhodla pre jeho zaradenie na sobotný prime-time, pričom veľmi rýchlo zaň presúvala neúspešnú šou Zlatá maska, ktorá však nedokázala ťažiť ani z nábehu Uhorčíka a jeho diváci, naopak, prechádzali na dlhé zábavné pásmo Jednotky. Joj sa pokúšala pásmo po Uhorčíkovi pozdvihnúť ďalším zosunutím Zlatej masky a vytiahnutím reprízového seriálu Hrobári, no napriek navýšeniu sledovanosti výrazne zaostávala.

Televízna dvojka urobila túto sobotu náhlu zmenu, keď potichu zdvojila komediálneho Uhorčíka. 

Seriál, ktorý končieval o 21:30, výrazne nahrával netradičnej komediálnej novinke na Jednotke Pumpa, ktorá dedila divákov nielen Záhad tela, ale aj práve Uhorčíka, čo jej dokonca jednorazovo vynieslo aj post vôbec najsilnejšieho večerného nespravodajského programu RTVS.

Zdvojenie Uhorčíka Joj prinieslo nehybnú sledovanosť od začiatku seriálu až po koniec druhej časti. Obe dosiahli totižné ratingy 6,3 %, seriál úspešne o niečo stiahla konkurenčná premiéra Markízy Ako zbaliť milionára, ktorá vyskočila na rating 9,5 %. Záhady tela a Pumpa už dosiahli u mladých totožné ratingy 5,5 % a seriál tak nerástol.

Joj s nasadením dvoch častí Uhorčíka prišla, zdá sa, len pre čas, kedy v soboty ešte vysielala Zlatú masku. Televízia takto po prvý raz držala večerný výkon až do jej príchodu, šou sa pritom uplynulú sobotu dočkala finále.

Od budúceho týždňa tak už môže Joj druhé sobotné pásmo vypĺňať filmami.

Podľa televízie bude Uhorčík od tejto soboty pokračovať opäť s vysielaním jednej epizódy za večer, najbližšie týždne naň bude televízia nadväzovať najprv českou komédiou Špindl a pre zvyšok novembra filmovou sériou Kingsman. Jednotke sa tak po 21:30 opäť otvorí priestor pre zbieranie divákov Uhorčíka pre Pumpu.

Čítať viac...
Nahor