Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj na Vianoce bez reklám vytiahne k Popoluške nečakanú dvojičku, po rokoch vráti kultovú klasiku ako Sám doma!

Po Markíze prinášame prvé vianočné plány aj trhovej dvojky.

Tri oriešky pre Popolušku, roky žiadaná séria Sám doma, ale aj viaceré večerné premiéry či posilnenie rozprávkových klasík. Joj sa tieto sviatky už nebude tak dominantne ako v minulosti, kedy na ostatných staniciach prevládali viaceré české a slovenské rozprávky a ďalšie klasiky, profilovať ako alternatíva s animovanými filmami. Naopak, svoju sviatočnú štruktúru o takéto klasiky rozšíri, čo sa jej darí aj vďaka zavedenému žrebu českých a slovenských filmov. Pred jeho aplikovaním držala filmy najmä Markíza.

Po druhýkrát bude highlightom sviatkov na Joj rozprávka Tri oriešky pre Popolušku, ktorá je každoročne mimo športu suverénne najsledovanejším programom vôbec celého roka na trhu. Joj ju prvýkrát vďaka žrebu českých klasík mohla odvysielať v roku 2017, kedy na jej obrazovke trhla rovno rekord od roku 2012, vlani na Markíze Popoluška dokonca ešte porástla a zlomila po rokoch hranicu milióna divákov.

Joj plánuje uviesť Popolušku bez prekvapenia ako hlavný program na Štedrý deň, počas ktorého podľa prvých informácií opäť plánuje vysielať bez reklám. Túto tradíciu s malou prestávkou drží od roku 2007. Prekvapením bude program, ktorým na Popolušku nadviaže. Do hlavného času po 20. hodine totižto plánuje netradične vysunúť ďalšiu klasickú rozprávku Byl jednou jeden král, ktorá je zvykom v prime-time skôr v Česku. Na Slovensku ju roky televízie stabilne uvádzali v off-time, tento rok však ňou Joj vystrieda prakticky každoročne vysielanú komédiu Sám doma 2, ktorú spravidla uvádzala na Štedrý deň ako druhý hlavný program po ôsmej. Mnohokrát s ňou bola lídrom.

Z ďalších programov 24. decembra Joj odvysiela film Vianočné želanie, animák Doba ľadová: Mamutí tresk, z predošlého dňa zreprízuje jednotku Sám doma a podvečer uvedie Ľadové kráľovstvo. Po vzore predošlých dvoch rokov aj tentokrát v neskoršom večernom pásme po 22. hodine uvedie hudobný program, tento rok to bude vianočný koncert Kandráčovcov.

Obe najpopulárnejšie časti Sám doma odvysiela tentoraz Joj pred Štedrým dňom. Prvý film by mal nájsť miesto v sobotu 21. decembra, v nedeľu počíta s premiérou vianočného špeciálu V siedmom nebi, Sám doma 2: Stratený v New Yorku chce odvysielať v pondelok 23. decembra. Práve v tieto dni sa prejaví posilnenie klasík v programe Joj, keď v nedeľu podvečer uvedie rozprávky Princ a Večernica a S čerty nejsou žerty, v pondelok to zas bude Kráľ Drozdia Brada. V predvianočnom týždni sa vianočného vydania dočká aj Inkognito či relácia Všetko, čo mám rád, ktorá sa vráti v decembri na obrazovky.

Vo vianočnom týždni Joj ráta s ďalšími premiérami. Na 1. sviatok vianočný v stredu 25. decembra chce nasadiť novú ruskú fantazijnú rozprávku od štúdia Disney Posledný bohatier. Nasledovať bude premiéra trileru Book of Henry.

Prekvapenie pripravila na štvrtok 26. decembra, kedy na obrazovky vráti jeden z najklasickejších rodinných komediálnych filmov 101 dalmatíncov, ktorý sa však na slovenskej obrazovke neobjavil roky. Vznikol iba o rok neskôr ako kultový Sám doma, pričom na iných trhoch sa taktiež stal každoročnou vianočnou klasikou. Okrem toho, že sa odohráva vo vianočnom období má s tunajšou klasikou aj spoločný motív nešikovných zlodejov, ktorí sa v tomto prípade snažia ukradnúť 101 šteniatok. Podobným spôsobom sa po dlhšom čase na slovenské obrazovky vrátil aj samotný Sám doma, Joj ho konkrétne vytiahla v roku 2008, odkedy je jej dominantou vianočných sviatkov.

Premiéru bude mať vo štvrtok v druhej polovici večera aj rodinná komédia Svadba na divoko (Wilde Wedding), v ktorej si zahral John Malkovich, v piatok bude hlavným programom romantická komédia s Reese Witherspoon Ktorý je ten pravý? (Home Again). Na Joj sa majú v ďalšie dni objaviť aj westernový film Sedem statočných či česká komédia Špindl.

Čítať viac...
Nahor