Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj s Kukátkom došla trpezlivosť! Náhrada je prekvapením!

AKTUALIZÁCIA. Jarná novinka TV JOJ a Dana Dangla, Kukátko, skončila ako prepadák. Divákov nezaujala od prvej časti, dnes pôjde v pondelok naposledy.

Kukátko televízia operatívne sťahuje z pondelňajšieho prime-time. Seriál, ktorý sa pýšil titulom „prvý javiskový sitkom na Slovensku“, bude minimálne na dlhý čas asi aj jediným sitkomom tohto druhu u nás. Po minulotýždňovom výkone, kedy Kukátko padlo na absolútne minimum, s ním televízii dochádza trpezlivosť a od budúceho týždňa ho v pondelňajšom slote o 21:30 nahrádza ďalšia novinka.

Joj prekvapujúco na pondelňajší prime-time zaraďuje ako náhradu za Kukátko premiérové epizódy nového seriálu Ochrancovia. Ísť by malo aspoň podľa oficiálnych označení epizód o „špeciálne“ diely. V prvej „špeciálnej epizóde“ s názvom „Letuška“ by sa mala napríklad objaviť aj víťazka prvej reality šou TV JOJ, Dievča za milión, Karin Olasová.

Kukátko televízia dovysiela vo štvrtkovom čase o 22:30, kde nahradí sitkom Hoď svišťom. Rovnaký odsun až za 22:30 postihla aj ďalšia novinka Joj Vdova, od 1. apríla sa bude vysielať v utorky o 22:30.

Ani Ochrancovia pri tom nie sú žiadnym jarným trhákom televízie. Kým prvé dve epizódy v čase o 18:00 sa ujali spokojne, ďalšie pokusy televízie už zlyhali. Joj tak potichu vymenila Ochrancov so Súdnou sieňou, čo jarnej novinke pomohlo. Ochrancovia nie sú ani prvým pôvodne popoludňajším projektom, ktorý sa pokúša Joj zaradiť do prime-time. V lete 2012 po 20:00 nasadila špeciálne vydania Súdnej siene s kontroverznejším obsahom  a prevažne s rómskymi témami pod názvom Extrémne prípady.

Kukátko stiahne Joj z vysielania po deviatich častiach. Pôvodne plán bol pri tom síce predčasne ukončiť projekt, no vysielať ho približne do polovice mája. Prvú epizódu Kukátka si v pondelok 27. januára pozrelo 20,3 % divákov pri obrazovkách, čo je pre Joj nadpriemer. Ten však už sitkom nedokázal zopakovať a postupným klesaním sa prepadol až k podielom okolo 15-14 %.

Čítať viac...
Nahor