Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj budúci rok nasadí až štvoricu nových súťažných hier: Známi všetci moderátori!

Televízia kedysi patrila medzi lídrov čo do počtu kvíz šou, po čase sa k tejto štatistike opäť vráti.

Riskuj, Páli vám to, Vojna slov alebo Riskni milión, aj to sú kvíz šou, ktoré Joj v podobnom období uvádzala v priebehu rokov na svojich obrazovkách. V rokoch 2006 a 2007 prvé tri spomínané šou nasadzovala dokonca ako trojičku súčasne a vyplnila nimi svoj poobedňajší program.

Aktuálne už dlhšie obdobné formáty na Joj, ale aj na komerčných staniciach všeobecne chýbajú, pričom televízna dvojka sa to rozhodla zmeniť. Od tohto roka začala vyvíjať rovno niekoľko nových súťažných formátov či vedomostných šou, ktoré by mala otestovať v budúcom roku.

V najbližších mesiacoch by sa na obrazovky mali dostať rovno až štyri nové formáty. Divákom už známy je program Pošli ďalej, ktorý televízia otestovala prime-time špeciálom so známymi osobnosťami. Šou sa príliš v piatkovom čase nedarilo, objavila sa len jeden týždeň. Pošli ďalej je však denným formátom, ktorému by mal patriť podvečerný slot. Aktuálne, po presune poobedných Novín na 16:30, Joj vypĺňa podvečer pôvodnými programami hneď dvojhodinové pásmo už od 17. hodiny.

Pošli ďalej je licencovanou šou, známa je najmä pod názvom Ruck Zuck. Postavená je na slovíčkach, ktoré musia členovia tímu v krátkom čase uhádnuť. Súperia proti sebe dva päťčlenné tímy. Kapitán tímu, ktorý má právo voľby v danom kole, dostáva na výber dve slová, z ktorých si môže vybrať to, ktoré bude hádať jeho tím. Druhé slovo ide súperom. Princíp hry je jednoduchý, opísať slovo najbližšiemu spoluhráčovi, kým ostatní hráči majú na ušiach slúchadlá a nič z priebehu hry nepočujú. Hráči pri opise nesmú použiť kmeňový základ slova a ani rovnaký opis ako ich predošlý spoluhráč. Čas, dokedy sa musí dostať na rad posledný hráč a uhádnuť kľúčové slovo, je 40 sekúnd. Moderátorom programu je Peter Lengyel alias Pinďo.

Naopak, iba z náborovej upútavky je divákom známa nová denná šou Plus mínus, ktorý Joj už taktiež pripravuje. Pôjde o kvízovú hru, ktorá nebude primárne postavená na prevetraní vysokoškolských vedomostí, ale naopak, založená na odhade, logike a intuícii. Súťažiť proti sebe budú dvaja hráči, ktorých hlavnou zbraňou bude schopnosť využiť sedliacky rozum. Aj v tomto prípade má televízia rátať s nasadením v dennom poobednom slote. Plus mínus pre Joj vyrába spoločnosť Good tv.

„Nepotrebujete tri vysoké školy, aby ste poznali správnu odpoveď. V Plus mínus kvíze zistíte, že viete viac, ako ste si možno mysleli. Stačí racionálny odhad, trochu logického myslenia a občas  dávka šťastia alebo intuície,“ uviedla k novinke televízia. Tá si už do novej šou zvolila aj moderátora, stane sa ním neopozeraná tvár Michal Vojtek.

Joj sa už k tomu pustila do nakrúcania novej vedomostnej šou Po škole. Táto polhodinová novinka je postavená na konfrontácii vedomostí medzi „dospelákmi“ a študentami, čomu bude prispôsobený aj koncept hry. V kvíze proti sebe nastupujú dvojice zložené z dospelého a detského hráča. V hre sa tak objavia otázky, ktoré sú všeobecným učivom zo stredných škôl, dvojice budú mať možnosť vyberať otázky rozdelené podľa školských predmetov. Po škole pripravuje spoločnosť Továreň, ktorá pre Joj vyrábala najmä seriály, najznámejším je Panelák.

Moderátorom nového denného vedomostného kvízu je známy rádiový spíker Martin „Chyno“ Chynoranský. V minulosti bol moderátorom Rádia Jemné, aktuálne je hlasom Rádia Vlna. Na televíznej obrazovke sa spravidla neobjavuje, je však dlhoročnou tvárou Trnavskej televízie, pre ktorú moderuje reláciu Bezbúdovci o psoch z miestneho útulku. Častejšie sa objavuje ako moderátor spoločenských akcií.

Vôbec najlepšie známou novinkou spomedzi pripravovaných súťažných formátov televízie je návrat televízneho Taxíka. Joj obmení jeho názov, keď ho pomenuje IQ taxi, do vysielania ho nakoniec nasadí budúci rok. Otvorená bola aj možnosť, že sa na obrazovkách objaví už na konci tejto sezóny. Taxík je adaptáciou zahraničného formátu Cash Cab, ktorý je dôverne známy aj slovenským divákom. Hneď niekoľko rokov ho vysielala Slovenská televízia, na obrazovky ho uviedla skraja roka 2012. Skončil na konci roka 2015, RTVS už ďalej licenciu nepredĺžila. Moderátorom bol Peter Kočiš. Taxík televízia vysielala ako týždenný formát, ktorému patril podvečerný slot.

„IQ taxi je jednoduchá a dynamická show, ktorú poznajú diváci vo viac ako 50 krajinách, vrátane Slovenska. Pamätáte si hru, keď nasadol nič netušiaci okoloidúci do zdanlivo obyčajného taxíka, za ktorého volantom sedel známy moderátor?“ píše k šou televízia. Známym moderátorom šoférujúcim súťažný taxík sa stane, ako sme už informovali, spevák Mário „Kuly“ Kollár. Pokračuje tak započatá snaha televízií obsadzovať do role televíznych moderátorov tváre z iných profesií, posledne Jednotke vyšiel krok s angažovaním Mariána Miezgu ako tváre Záhad tela.

Čítať viac...
Nahor