Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj ako prvá vracia po večerných špeciáloch tradičný program, takto nahradí Nový život!

Markíza v intenzívnom vysielaní mimoriadnych večerných relácií pokračuje naďalej.

Uprostred marca sa aj na Slovensku rozpútala koronakríza, ktorá obrátila na nohy aj program hlavných televíznych staníc. Markíza aj Joj na hlavný čas 20:30 začali so zaraďovaním špeciálnych spravodajských relácií a diskusií ku koronavírusu či novej vláde a nahrádzali tým aj výpadky premiérového programu.

Sledovanosť večerných špeciálov po počiatočnom výstrele nad úroveň až 700-tisíc divákov začala postupne padať. Na Markíze časom dosahovali úroveň pol milióna divákov, dnes už najčastejšie dosahujú výkony v okolí hranice 350-tisíc divákov. Joj sa v niektorých prípadoch hýbe ešte o stotisíc divákov nižšie.

Práve Joj už pritom začína nahrádzať večerné spravodajské špeciály tradičným programov. Staví na svoje zábavné relácie, ktorými bude vypĺňať už aj utorňajšie a štvrtkové večery, ktoré pred krízou patrili seriálu Nový život, no od zastavenia výrob programov musela televízia prejsť na režim jeden epizódy do týždňa, ktorú ponechala v stredy. Už o pár dní jej pritom všetky časti Nového života dôjdu.

Joj bude prázdne miesto v utorky už od tohto týždňa miesto Novinami špeciál vypĺňať zábavnou šou Nikto nie je dokonalý. Využije najnovšie časti s moderátormi Mariánom Čekovským a Martinom Dejdarom. Vo štvrtky zas po vzore predošlých sezón nasadí Inkognito.

Komediálne by mala ladiť televízia neskôr aj stredy. Po dovysielaní všetkých pripravených častí Nového života avizuje v prvých plánoch nasadenie filmovej komediálnej minisérie Hotel, ktorá mala premiéru na jar 2018.

Markíza bude so špeciálnymi diskusiami pokračovať aj naďalej. Mimoriadne relácie ku koronavírusu už rovno naplánovala na celý apríl a chce ich naďalej vysielať hneď trikrát do týždňa – v pondelky, utorky a štvrtky, teda v dni, kedy jej vypadli zrušené programy Susedia, Pán profesor, Červené pásky a premiéry Hornej Dolnej, ktoré nahrádza v druhom štvrtkovom pásme reprízami.

Čítať viac...
Nahor