Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenné premiéry na Jojke: Nová disneyovka, gigantický pes aj posledný film Brucea Willisa!

Po Markíze sú známe aj hlavné jesenné filmové premiéry televíznej dvojky. 

Z dvojice najsledovanejších televízií bude mať túto jeseň stabilný filmový večer opäť iba Joj.

Kým Markíza sa rozhodla zopakovať vlaňajší radikálny krok, keď prvé jesenné mesiace zaplní celú štruktúru o 20:30 iba pôvodnou tvorbou a filmové okno so sezónnymi premiérami vráti až od novembra, Joj s tými svojimi vyplní celú sezónu od začiatku septembra.

Po Markíze pokračovanie hitu na Jojke

Prvou značkovou premiérou jesene na Jojke bude pokračovanie filmového hitu Zabijakov osobný strážca 2 (The Hitman´s Wife´s Bodyguard, 2021).

Chýbať nebudú opäť herecké hviezdy na čele s Ryanom Reynoldsom a jeho bodyguardom Michaelom Bryceom, na ktorom spolupráca so zabijakom Dariusom Kincaidom (Samuel L. Jackson) z predchádzajúceho dielu zanechala trvalé stopy. Kým jeho terapeutka mu nariadi prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára, na scénu prichádza Kincaidova žena Sonia (Salma Hayek), ktorú musí strážiť.

„Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká Michaela bláznivý výlet plný automobilových naháňačiek, explózií, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. Agent Interpolu Bobby O´Neill chce ostrú trojku využiť v boji proti svetovému sprisahaniu. Stojí za ním pomstychtivý psychopatický miliardár Aristoteles Papadopulos s tvárou Antonia Banderasa, ktorý chce zničiť Európu a jej infraštruktúru z pomsty za sankcie uvalené na Grécko. A jedine oni mu v tom môžu zabrániť…“ uvádza televízia.

Premiéru Zabijakov osobný strážca 2 odvysiela Joj v sobotu 9. septembra o 20:40.

Zaujímavosťou je, že prvú časť filmovej série vysielala Markíza. „Jednotka“ mala premiéru v júni 2018 taktiež v sobotnom prime-time, dosiahla podiel na trhu na úrovni 21,8 % v obchodnej cieľovke.

Herec Ryan Reynolds si strihol hlavnú úlohu aj v ďalšej akčnej premiére – v dobrodružnej sci-fi komédii Free Guy (2021).

Snímka prináša príbeh bankového úradníka, ktorý žije celkom nudný život. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne iba postavou na pozadí násilnej videohry s otvoreným svetom „Free City“. Ide o mimoriadne populárnu hru, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu. Za celou hrou stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). Kým ten plánuje zničujúce herné pokračovanie, Guy (Ryan Reynolds) sa v hre stáva stále populárnejším a ohrozuje Antwanove plány na zničenie sveta.

Ďalšou značkovou premiérou bude akčná dobrodružná komédia Stratené mesto (The Lost City, 2022) s hviezdami ako Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe a Brad Pitt.

„Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Chlapec z obálky“ Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov,“ znie anotácia distribútora.

Ďalšie filmové „dvojky“

Pokračovať na televíznych obrazovkách budú ďalšie známe tituly.

Je medzi nimi aj nový diel hororovej série Tiché miesto 2 (A Quiet Place Part II., 2020), ktorý sa dočkal podobnej pozitívnej odozvy ako prvý film. V hlavnej úlohe sa opäť predstaví Emily Blunt, ktorá sa vydáva na extrémne nebezpečné putovanie.

„Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: ‚Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia!‘

Ďalšie filmové pokračovania budú určené aj pre detské diváka.

Premiéry by sa už tentokrát mala dočkať animovaná rodinná komédia Rodina Adamsovcov 2 (The Addams Family 2, 2021), kde sa obľúbená rodina rozhodne upevniť si rodinné putá na strašnej rodinnej dovolenke.

Pre všetkých členov rodiny bude určená komédia Ježko Sonic 2 (Sonic the Hedgehog 2, 2022). Roztomilého Ježka bude opäť príbehom sprevádzať James Marsden, s ktorým bude musieť utekať pred Jimom Carreym.

„Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko,“ uvádza CinemArt.

Veľkolepá disneyovka

Joj sa dlhodobo profiluje ako rodinná televízia a titulov, ku ktorým si bude môcť zasadnúť aj detský divák, bude viac.

Ani v tejto sezóne nebude chýbať psia premiéra v podobe rodinnej komédie Veľký červený pes Clifford (Clifford the Big Red Dog, 2021), kde budete svedkami neobyčajného priateľstva medzi malým dievčatkom a psom. Nebolo by na tom nič čudného, keby ten pes nemeral viac ako tri metre.

„Keď si ho Emily zaobstarala, bol Clifford malé, roztomilé a červené šteniatko, z ktorého cez noc vyrástol obrovský pes. A keď hovoríme obrovský, myslíme tým, že na výšku meria skoro tri metre. V malom mestskom byte je taký pes veľmi nepraktický. Lenže Emily ho zbožňuje a za žiadnu cenu sa ho nevzdá.“

V septembri by k tomu mala mať premiéru veľkolepá animovaná dobrodružná komédia Raya a posledný drak (Raya and the Last Dragon, 2021).

Ďalší animák od štúdia Walt Disney, pretkaný výraznými muzikálovými piesňami, zavedie divákov do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo. Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva.

Filmová Prezidentka

Markíza aj Joj pre túto jeseň avizujú minimum česko-slovenských filmov.

Ako sme už informovali, televízny líder predstavil jedinú premiéru Striedavka, ktorá sa do vysielania dostane už v piatok 1. septembra o 20:30. Viac o filme v tomto článku.

 


Jesenné premiéry na Markíze: Filmový útok chystajú najväčšie animované legendy!Čítajte →

Jojka zas pre tento rok ohlásila odvysielanie romantickej komédie Prezidentka (2022). Predstavila ju v tohtoročných plánoch ešte koncom minulého roka, doposiaľ ju neodvysielala.

Hlavné úlohy vo filme stvárnili Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý

„Katarína má za sebou rok v prezidentskom úrade. Je zahltená prácou, program má každý deň nabitý na prasknutie. Občas by si chcela v pokoji oddýchnuť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa to riskne a prezlečená v parochni sa v noci potajomky vytratí z Hradu. Zoznámi sa so sochárom Petrom, kvôli ktorému sa potom do mesta vydáva každú noc. Peter nemá ani potuchy, kto okúzľujúca žena v skutočnosti je. Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety sa prevalia. Katarína si napriek tomu chce vybojovať právo na lásku, ktoré jej patrí rovnako, ako ktorémukoľvek inému človeku na svete,“ znie dej filmu režiséra Rudolfa Havlíka. 

Námet na snímku vznikol ešte pred zvolením Zuzany Čaputovej ako prvej ženy na čele hlavy štátu na Slovensku. 

Posledný film s Bruceom Willisom

Mužského diváka zas bude trhová dvojka lákať na napínavé filmy a trilery.

V akčnom dobrodružnom filme G. I. Joe: Snake Eyes (Snake Eyes: G. I. Joe Origins, 2021) sa Henry Golding rozhodne po násilnej smrti otca zlikvidovať všetkých grázlov, ktorí mu prídu do cesty.

Vydáva sa na vopred prehraný boj hnaný pomstou, no do života mu vstúpi Tommy, vznešený japonský bojovník, ktorého fanúšikovia fenoménu G. I. Joe poznajú pod prezývkou Storm Shadow. Ten mu umožní trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu, ktorí ctia staré pravidlá. Túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly.

Joj na jeseň odvysiela aj vôbec posledný film, ktorý nakrútil populárny herec Bruce Willis.

Z filmového plátna sa stiahol v marci 2022 po tom, čo sa začal zhoršovať jeho zdravotný stav. Rodina tento rok oznámila, že mu bol diagnostikovaný zriedkavý typ demencie, pričom jej priebeh nabral prudký spád.

Vôbec posledne uvedeným filmom Brucea Willisa je triler Assassin (Soul Assassin, 2023), v ktorom si zahral hlavnú úlohu. Spolu s ním sa vo filme objavil aj herec Dominic Purcell, ktorého slovenskí diváci dobre poznajú zo seriálu Prison Break, kde stvárnil odsúdeného brata Lincolna Burrowsa.

Bruce Willis už v závere svojej kariéry nesiahol na kvalitné tituly a objavil sa v podpriemerne hodnotených snímkach.

Takou je aj triler Assassin, ktorý divákov zavedie do futuristického sveta, v ktorom súkromná vojenská operácia zaviedla technológiu čipov ovládajúcu prostredníctvom agentov mysle iných ľudí. Takýmto spôsobom vykonávajú tajné a neraz smrtiace misie.

Vo filmovej premiére sa objaví aj ďalší obľúbený akčný hrdina Mark Wahlberg, ktorý v akčnom trileri Infinite (2021) divákov prevedie svojimi spomienkami z predošlých životov.

Milovníci hororových príbehov si prídu na svoje pri titule Neviditeľný (Invisible Man, 2020) v ktorom sa Elisabeth Moss bude musieť postaviť svojmu najväčšiemu neviditeľnému nepriateľovi. Lenže ako sa dá bojovať s nepriateľom, ktorého nevidíte a ktorý je možno len výplodom vašej fantázie?

Jojka pravidelne dopĺňa svoju knižnicu aj o tituly od nórskych distribútorov. Tentokrát od nich získala tiež katastrofický film Severné more v plameňoch (North Sea, 2021), ktorý rozpovie napínavý a emotívny príbeh dvoch ľudí, ktorí sa snažia o prežitie počas apokalyptickej katastrofy.

 

Čítať viac...
Nahor