Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeden z najväčších jarných ťahákov Markízy ide do finále! Milenky jej nakoniec hrali iba priemerne

Pre televíziu šlo o jeden z veľkých highlightov jari, za očakávaniami ale zaostal. Kvalitou však ide o jeden z najvydarenejších seriálov Markízy vôbec.

Milenky idú do finále. Markíza už o pár dní odvysiela záverečnú časť dramatického seriálu, ktorý mal patriť medzi jej veľké jarné highlighty, no nakoniec očakávania televízie nenaplnil.

Milenky sa s televíznymi obrazovkami rozlúčia už tento týždeň. Finále prebehne v piatok 25. mája. Televízia tak celkovo odvysiela 12 častí seriálu. Z nich, mimo ešte neodvysielaného finále, vyšší nadpriemer zahrali iba tri časti.

Na nástup ťaháku Markízy pritom reagovala aj Joj, keď krátko pred ohláseným štartom druhej série rodinného seriálu Prázdniny zmenila jeho nastavenie a okrem stried ho vysielala aj v piatky. Prekryla ním hneď prvú časť Mileniek, pričom v priamom súboji vždy s Prázdninami nad Milenkami vyhrala.

Najviac divákov k Milenkám pritiahla po kampani úvodná časť ratingom 9,2 %, vyššie sa dostala ešte tretia a piata časť prvej série s ratingami 8,6 resp. 8,9 %. Inak sa seriál hýbal najvyššie okolo úrovne 7,5 ratingu, s ostatnými časťami druhej série už padol pod 7 %. Podielovo najvyšší výkon dosiahol úroveň 24,6 %, išlo o piatu časť prvej série. Zväčša seriál dosahoval priemerný podiel na úrovni 20 – 22 %.

Milenky si od štartu neudržali ani starších divákov. Kým úvodnú časť ich sledovalo 496-tisíc, už nasledujúca klesla na úroveň 382-tisíc divákov. Dnes sa seriál hýbe nad hranicou 300-tisíc divákov.

Napriek tomu, že sledovanosťou Milenky rolu favorita jari nepotvrdili, bez pochyby ide o jeden z najlepších seriálových počinov Markízy. Televízia pri príprave seriálu stavila na britský originál seriálu The Mistress, čo napomohlo ako kvalite scenára tak aj samotnému spracovaniu seriálu.

Čítať viac...
Nahor