Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Inšpektor Max v cieľovke RTVS víťazom nedeľného večera, udržal všetkých mladých divákov! Medzi nimi viedla Joj

Nový seriál RTVS a ČT potvrdil záujem divákov, v univerzálnej cieľovke však časť z nich stratil.

Inšpektor Max uspel aj s druhou časťou. Nová kriminálka RTVS dokázala zaujať divákov, keď ich väčšinu udržala aj po štarte. Seriál oproti prvej časti síce klesol o takmer 50-tisíc divákov, i tak však dosiahol silný nadpriemer Jednotky s celkovo 405-tisíc divákmi a podielom 17,6 %. Inšpektor Max tak naďalej udržuje úroveň seriálového hitu Tajné životy, konkrétne sledovanosť jeho druhej série. Zaujímavosťou je, že si Inšpektor Max udržal prakticky úplne všetkých divákov v 12 – 54, kde klesol len o jedinú ratingovú desatinu výkonom 5,7 % a podielom 14,2 %.

Kým v 12+ kriminálka Jednotky večer vyhrala, v 12 – 54 bola komerčným staniciam v pätách. Markíza totiž neuspela s filmom Útok na Biely dom pri ratingu 5,5 a podielom pod 17 %, Joj vyšla o niečo lepšie snímka 22 výstrelov s ratingom cez 6 % a podielom tesne nad 19 %.

Medzi menšími stanicami Lída Baarová na Doma prekročila 5 %, tesne pod ňou bolo Dajto s komédiou Žandár a mimozemšťania. Seriál Hooten a Lady sa na Plus hýbal medzi 4,5 a 5,5 %, Kosti na Wau prekročili 3,5 %, nasledovné Myšlienky vraha tesne podliezli hranice 4,5 a 6 %.

Susedia podvečer šli pod 23 %, Joj vrátila premiéry Nového bývania, podliezť mala 21 %. Markíze už aj v nedeľu vyskočili Televízne noviny, ktoré vyskočili na vrchol dňa ratingom pod 12 % a podielom vyše 30 %, Noviny zaostali s vyše 22 %. Napriek tomuto rozdielu zvíťazili v celkovom publiku, kde si ich malo pozrieť takmer 645-tisíc divákov a stali sa tak najsledovanejším programom nedele. Televízne noviny podliezli hranicu 635-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor