Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hotel na číslach zo stredy, Milenky už na čele! Superstar s najvyšším podielom, celkovo odskočili spravodajstvá Joj

Zmena pomeru síl v priebehu tohto týždňa pokračovala aj v jeho závere.

PIATOK: Milenky prvýkrát vyhrali piatkový večer. Dramatický seriál Markízy ťahal v konkurencii rodinných Prázdnin za kratší koniec, no po týždennej veľkonočnej pauze už dosiahol na výhru. Seriál skočil na druhý najlepší rating 8,9 %, podielovo mal ísť pod 25 %. Joj v piatok pokračovala druhý večer s novou minisériou Hotel, ktorá sa uviedla iba na vlažných číslach. Tie s treťou časťou zopakovala, keď si Hotel malo pozrieť 5,5 % divákov s podielom 15 %. Piatkový pokles znamenal neúspech aj pre Veľký balík, ktorý padol pod 13 %. Od najbližšieho piatka sa však na Jednotku vracajú premiéry kvíz šou Čo ja viem, po ktorej bude Veľký balík môcť dediť divákov podobne ako po Milujem Slovensko. Uplynulý piatok na Jednotke zábava chýbala, RTVS odvysielala priamy prenos udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti. Dva a pol hodinový priamy prenos, ktorý sa dramaturgiou a spracovaním nápadne podobal na tohtoročných Českých levov, malo sledovať pod 200-tisíc divákov s podielom cez 10 % (12+).

Medzi malými stanicami uspela Plus s filmom Rodinka na výlete a podielom pod 7 %, film Do jari sa vydáš na Doma uhral okolo 5 %. Ostrov hrdlorezov na Dajto šiel pod 4 %, Vtierka Castle na Wau mala ísť cez 4 %, Motív na Wau sa mal hýbať nad 3 %.

Podvečer potvrdili najúspešnejší týždeň Oteckovia, keď od utorka do piatka prekonali podielovú hranicu až 40 %. V piatok šli opäť až pod 42 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla výkonom len pod 11 %. Televízne noviny mali ísť nad 31 %, Noviny len okolo 19 %. Celkovo si TN-ky malo vybrať vyše 540-tisíc divákov, Noviny nad 500-tisíc.

SOBOTA: Zo súboja sobotných filmových premiér vyšla lepšie Bláznivá dovolenka Markízy, dostala sa na 7,5 ratingu s podielom takmer 21 %. Špión na Joj sa hýbal okolo ratingovej šestky s podielom vyše 18 %. Na Jednotku sa po pauze vrátili premiéry úspešnej šou Záhady tela, popularitu potvrdila aj teraz ratingom pod 6 % a podielom pod 16 % v komerčnej cieľovke. V celkovom publiku bola popri filmoch bez prekvapenia lídrom s vyše 450-tisíc divákmi.

Menším staniciam sa v sobotu príliš nedarilo, Zaľúbená asistentka na Doma mala ísť cez 3,5 %, NCIS na Dajto sa v prime-time hýbať tesne nad 2 a 3,5 %. Kosti a Inkognito na Wau uhrali 3,5 a 2,5 %, Plus prepadla s prenosom MMA a podielom pod 2 %.

Podvečer Markíza výnimočne neodvysielala Smotánku, udialo sa tak náhle mimo programových plánov. Viac v tomto článku. Z večerných spravodajstiev Televízne noviny uhrali okolo 22 %, Noviny približne 19 %, celkovo s ich vybralo vyše 465-tisíc divákov, Televízne noviny zaostali s takmer 425-tisíc divákmi.

NEDEĽA: Superstar túto nedeľu ponúkla prvý vyraďovací SuperVýber, v ktorom sa premiérovo predstavila nová moderátorka Jasmina Alagič. Šou oproti veľkonočnému maximu klesla ratingovo o takmer dva body na necelých 10 %, aj pre o niečo väčšiu dĺžku však zaznamenala dosiaľ najlepší podiel od štartu piatej série 28,4 %. Joj, naopak, tento týždeň náhle spadlo aj V siedmom nebi, ktoré sa prepadlo na sezónne minimum ratingom cez 6 % a podielom 18,4 %. Siedme nebo razom výrazne stratilo aj v celkovom publiku, od pravidelnej hranice 600-tisíc divákov kleslo nad 480-tisíc. Superstar si malo pozrieť spolu vyše 445-tisíc divákov. S nedeľnými večermi sa rozlúčil minulý týždeň krimiseriál Inšpektor Max na Jednotke. Záverečnú časť seriálu si malo pozrieť 400-tisíc divákov s podielom nad 17 %. Oproti štartu si tak seriál udržal väčšinu divákov, koncom januára si ho vtedy pozrelo cez 450-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke finále uhralo okolo 6 ratingov s podielom cez 15 %.

Film Nezastaviteľný na Dajto mal uhrať vyše 6,5 %, Plus so snímkou Pod vysokým napätím mala ísť pod 5 %. Doma s filmom Dokonalý manžel získala vyše 2 %, vyššie bola Wau s kriminálkami a podielmi okolo a nad 2,5 %.

Podvečer Susedia atakovali 20 %, Joj prvýkrát v tejto sezóne neuspelo Nové bývanie dizajn výkonom okolo 14 %. Televízne noviny sa dostali pod 27 %, ratingovo ich tesne predbehli Noviny pri podieli pod 26 %. V celkovom publiku odskočili ostatným programom v spomínaných dňoch nedeľné spravodajské relácie Joj, ktoré sa ako jediné dokázali dostať cez 600-tisícovú hranicu. Noviny si malo pozrieť takmer 635-tisíc divákov, podielovo šli až na 30,5 %, Televízne noviny zaostali s vyše 515-tisíc divákmi. Najvyššie z celého víkendu ale aj týždňa však vyskočilo Najlepšie počasie s takmer 670-tisíc divákmi, v komerčnej cieľovke jednoznačne týždeň ovládli Susedia a naďalej trhu dominujú Oteckovia.

Čítať viac...
Nahor