Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná veľký nárast neudržala, vracia sa k najslabším výkonom z jari! Stratila aj Farma, Inkognito posilnilo

Horná Dolná minimá prehlbovala túto jar, po silnom výkone z minulého týždňa ich napodobnila.

Komediálny seriál Markízy si túto jeseň vedie zatiaľ ako na hojdačke. Po slabom štarte šiestej série, kedy na historické minimum zatlačil seriál futbal, sa Horná Dolná hneď na ďalší týždeň vyšvihla a predčila aj výkony, ktoré dosahovala na jar. Tento úspech si však do tretieho týždňa nepreniesla, keď sa už, naopak, priblížila k jarným minimám s ratingom 9,8 % a podielom 28,6 %. Seriál túto jar opustil výkony okolo 11 – 12 ratingov a priblížil sa bližšie k desiatke. Raz ju aj podliezol.

Horná Dolná však napriek pravidelnému postupnému poklesu s pribúdajúcimi sériami ostáva najsledovanejším produktom Markízy. Extrémne premeny sa držia okolo 8 ratingov, Pevnosť Boyard dosahuje približne 7 %, Rex s druhou časťou padol pod osmičku. Let´s Dance sa hýbe okolo nej, rating tanečnej šou však znižuje dĺžka.

Inkognito už tento pondelok prekročilo obe kľúčové hranice, v ratingu sa dostalo tesne nad 7 %, v podieli šlo nad dvadsiatku s výkonom 21 %. Opačný rozdiel bol medzi Inkognitom a Hornou Dolnou v celkovom publiku, kde zábavná šou vyhrala o takmer 100-tisíc divákov. Joj oproti minulému týždňu v komerčnej cieľovke rástla najmä v druhej polovici večera, kde reprízové Inkognito posilnilo o približne päť podielových bodov na výkon okolo 21 %. Farma medzitýždenne o rovnaký počet bodov prišla, šla na podiel okolo 22 %. Aktuálne sa stabilizuje v druhom večernom pásme na piatich ratingoch.

Na menších staniciach Panfilovci – 28 hrdinov na Plus dosiahli podiel pod 6 %, Nekonečná láska na Doma zas pod 5 a takmer 6 %. Film Bad Boys 2 na Dajto na Dajto prekročil 5 %, Wau sa s kriminálkami dvakrát dostala nad 3 %, raz nad dvojku.

Podvečer ostali v jasnom vedení Rodinné prípady, uhrali vyše 23 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja zaostala výkonom pod 15 %. Televízne noviny sa dostali pod 27 %, Noviny so stratou pár desatín ratingu atakovali v podieli 24 %. V celkovom počte divákov ich v pondelok predbehlo len Najlepšie počasie, ktoré bolo najsledovanejším programom dňa, v komerčnej cieľovke sa s náskokom takmer jeden a pol ratingu na Športové noviny na vrchol dňa dostala Horná Dolná.

Čítať viac...
Nahor