Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

HBO predstavilo novú minisériu Veľké malé klamstvá: V hlavných úlohách Reese Witherspoon či Nicole Kidman!

HBO od 20. februára uvedie novú minisériu Veľké malé klamstvá. Pôjde o temnú komediálnu drámu o príbehu trojice matiek detí v predškolskom veku (Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley), ktorých zdanlivo perfektné životy sa postupne rozmotávajú, a to až do okamihu, keď príde k vražde.

Miniséria Veľké malé klamstvá je adaptáciou rovnomennej knižnej predlohy austrálskej spisovateľky Liane Moriartyovej,ktorá obsadila prvé miesto v prestížnom rebríčku bestsellerov New York Times. Temne komediálna dráma, v ktorej niekoľko popredných hollywoodskych hviezd podáva mimoriadne herecké výkony, sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey. Všetko začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Napriek tomu, že totožnosť obete i páchateľa ostáva spočiatku záhadou, všetko nasvedčuje tomu, že semeno vraždy zasiala rivalita a tajomstvo obklopujúce trojicu matiek – Madeline Mackenzieovú (Reese Witherspoonová),extrovertná a živelná matka v domácnosti, ktorá v srdci pestuje nenávisť voči exmanželovej novej a mladšej žene Bonnie (Zoe Kravitzová), inštruktorke jogy so zenovým prístupom k životu; ďalej najlepšia kamarátka Madeline – Celeste Wrightová (Nicole Kidmanová),bývalá právnička žijúca
v zdanlivo dokonalom manželstve s mladším mužom (Alexander Skarsgard); a Jane Chapmanová (Shailene Woodleyová), slobodná matka s ponurou minulosťou, ktorú Madeline a Celeste zoberú pod svoje ochranné krídla. Príbeh dopĺňajú výpovede z výsluchovej miestnosti, v ktorej ostatní rodičia a zamestnanci školy prichádzajú so zákulisnými klebetami o oddanosti a rivalite miestnych obyvateľov, predovšetkým o Madeline a jej úhlavnej nepriateľke, vplyvnej a úspešnej pracujúcej matke Renáte Kleinovej (Laura Dernová).

V priebehu siedmych napínavých epizód, ktorým nechýba podvratný humor, postupne vychádza najavo, že všetky ženy skrývajú svoje malé tajomstvá, ktoré nás nakoniec zavedú až k osudnej noci. V minisérii Veľké malé klamstvá od režiséra Jeana-Marca Valléea (Divočina) a scenaristu Davida E. Kelleyho (Ally McBealová) sa objavia tiež Adam Scott, James Tupper a Jeffrey Nordling.

Čítať viac...
Nahor