Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Prídeme o hity ako Game of Thrones? Pirátstvo ničí štúdiá, tlak sa stupňuje aj na Google!

Pirátstvo na internete je čoraz väčšou hrozbou aj pre najväčšie televízne či filmové spoločnosti a ich tlak smerom na užívateľov, vlády aj súkromný sektor rastie. Najnovšie nahlas svoje presvedčenie vyjadrila výkonná producentka seriálu Walking Dead, ktorá smerovala jasnú výzvu smerom k internetovému gigantovi Googlu.

„Pirátstvo bujnie a tlačí televízny a filmový priemysel do priepasti.“ Výkonná producentka seriálu Walking Dead, Gale Anne Hurd, v rozhovore pre The Guardian vyjadrila jasnú obavu a výstrahu pred neustále prekvitajúcim najmä internetovým pirátstvom. Najväčšie filmové a televízne hity síce rozhodne nemajú problém so zárobkom, no situácia sa podľa Hurd stále zhoršuje.

Za jedného z najväčších priateľov pirátov považuje producentka spoločnosť Google, ktorá dáva priestor dostať sa k nelegálne prístupným seriálom či filmom v priebehu pár klikov. Google, ktorý je aktuálne najhodnotnejšou značkou na svete, keď predbehol aj Apple, vyzvala, aby urobil viac pre riešenie nelegálnych internetových stránok.

V mnohých krajinách a aj u nás je sťahovanie nelegálneho obsahu a neraz už aj jeho sledovanie prostredníctvom nelegálnych streamov tretích strán trestné a môže vás dostať za mreže. Ani tieto opatrenia však nebránia užívateľom sledovať ich obľúbený obsah nezákonnou cestou. Hurd upozorňuje, že ak sa situácia nezlepší, diváci budú môcť čoskoro zabudnúť na také projekty akými sú Walking Dead či Game of Thrones. Tie na jednej strane lámu rekordy sledovanosti, no zároveň sú na čele rebríčka televíznych projektov, ktorú najviac sledované a šírené nelegálnymi cestami.

„Sme na najlepšej ceste dostať sa do priepasti, kedy vďaka pirátstvu nebudú mať tvorcovia dostatok príjmov a nebudú môcť tvoriť. Toto je nebezpečenstvo pirátstva,“ dodáva Hurd. Hlava spoločnosti Time Warner, Jeff Bewkes, pod ktorú patrí aj HBO, na druhej strane priznal: „Pirátstvo série Game of Thrones je ešte lepším propagačným nástrojom zvyšujúcim televízne odbery ako EMMY.“

Čítať viac...
Nahor