Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Farma tri týždne pred finále: Odsunula seriálový ťahák Markízy, presúva sa do hlavného času!

Farmárska reality šou skutočne od budúceho týždňa obsadí už s väčšinou častí hlavný vysielací čas. Z utorňajšieho vytlačí pôvodne plánovaných Chatárov, ktorých televízia tento rok nedovysiela.

Do konca Farmy 14 ostávajú posledné tri týždne.

Ani vo svojom dvanástom roku na televíznej obrazovke reality šou nestráca na svojej popularite a opäť púta pozornosť státisícov divákov, pričom už nemalú časť z nich dokázala Markíza stiahnuť na platenú platformu Voyo.

Farma je dokonca takou istotou televízie, že s ňou v ostatných rokoch stále častejšie obsadzuje hlavný vysielací čas.

Kým v minulosti tak robila iba pre dueloch, v tomto roku rozšírila jej vysielanie o 20:30 už na dva večery v týždni podobne ako sa vysiela na konkurenčnej obrazovke Nemocnica alebo Hranica. Zvyšné dni pokračuje reality šou vo svojou druhom večernom pásme.

Farma už s väčšinou častí v prime-time

Vo finálovej fáze sa však už s väčšou častí presunie do hlavného vysielacieho času.

Ako sme už informovali, Markíza plánuje napodobniť minuloročný experiment, pri ktorom v posledný týždeň 13. série takmer kompletne presunula Farmu z druhého pásma z času okolo 21:50 na 20:30.

 


Naplánovaný vyhadzov z Farmy? Na návrat na statok boli okamžite pripravené tri hráčky!Čítajte →

Farma v sledovanosti zabrala po pol deviatej lepšie než viaceré hlavné sezónne programy Markízy.

Tentokrát televízia rozširuje vysielanie Farmy v hlavnom čase už tri týždne pred ukončením 14. série.

Udeje sa tak už od budúceho týždňa, kedy sa Farma presúva v utorky do lepšieho času pred 21. hodinu, ktorý obsadí v utorňajšie večery tri týždne po sebe.

Farma sa do lepšieho času v utorky vysunie vďaka kratším plánovaným vianočným špeciálom Pána profesora a Druhej šance, následne už bude samotná reality šou hlavným utorňajším programom o 20:30.

Chatárov pred koncom roka preruší

Markíza pritom zmenila plány, keď pôvodne Farmu už v ďalší večer do prime-time presúvať nechcela.

Pôvodne v utorky plánovala po dovysielaní 4. série Pána profesora uvádzať štvrtkový komediálny seriál Chatári, ktorý mala od konca novembra zdvojiť vo svojom vysielaní.

Chatárov nakoniec tento rok neodvysiela celých.

Markíza preruší komediálny seriál pred Vianocami, kedy jej ostane ešte mesačné vysielanie z celkovo dvanástich nakrútených epizód. Pôvodne ich chcela všetky stihnúť dovysielať ešte v decembri.

Chatári sa so zvyškom neodvysielaných častí presunú do budúceho roka.

Podľa prvých informácií Markíza plánuje nasadiť záverečné epizódy Chatárov na začiatku roka v priebehu januára, kedy by sa mali vrátiť do svojho štvrtkového prime-time.

Seriálu sa pritom už krátko po štarte prestalo dariť a prepadol sa do podpriemerov na podielovej úrovni len okolo 15 % s ratingami pod 5 % v komerčnej cieľovke.

 

 

Čítať viac...
Nahor