Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Extrémne premeny už na svojom, Inkognito späť celkovo pred Hornou Dolnou! Štart Čau, Lujza a Na hrane okolo priemeru Joj

Horná Dolná dokázala udržať väčšinu divákov zo štartu série, Extrémne premeny sa vyšvihli na čísla z úvodnej série. V oba dni s hlavnými programami rástla Joj, novinky z druhého pásma sa jej uviedli priemerne, s Farmou nepohli.

Druhý týždeň sezóny sa v rámci súboja hlavných večerných programov nesie mimo pondelka skôr v posilňovaní výkonnosti. Potvrdili to Extrémne premeny, ktoré sú zatiaľ po Česko Slovensko má talent najväčším skokanom sezóny, keď oproti úvodnej časti druhej série porástli presne o dva ratingy výkonom 8,3 % a podielom 26,4 %. Ako informovala televízia, stali sa vďaka tomu najsledovanejším nespravodajským programom stredy v 12-54. Sledovanosť porástla aj komediálnemu seriálu Delukse, ktorý stúpol na 7 ratingov s podielom 21 %. Udržal si tesne celkovo väčšiu priazeň publika, keď si ho vybralo 375-tisíc divákov, vďaka čomu sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa v 12+. Extrémne premeny sledovalo 372-tisíc divákov.

Vo štvrtok pokračuje už pomaly odveký súboj Hornej Dolnej a Inkognita. Stret programov kedysi začínal na trojnásobnom náskoku Hornej Dolnej a podpriemerných výkonoch zábavnej relácie, veľké rozdiely sa v priebehu sezón zmenšovali, až sa Inkognito po rokoch presadilo a v ostatných sezónach už dosahovalo pravidelne väčší počet divákov. Horná Dolná si udržiava víťazstvo u mladších divákov. Po minulom týždni, kedy Horná Dolná dominovala aj celkovo, sa už programy vrátili k štandardnejším rozdielom. Inkognito mimo spravodajstva vyhralo štvrtkový deň, podľa televízie si ho pozrelo celkovo 407-tisíc divákov s podielom 20,6 %. Malo tak najviac divákov z hlavných programov týchto dní. Horná Dolná nasledovala s 371-tisíc divákmi a podielom 18,7 %. V komerčnej cieľovke však líderstvo udržala komediálna séria, uhrala rating 8,8 % s podielom 26,5 %, vďaka čomu sa aj tento týždeň zatiaľ drží najvyššie spomedzi hlavných programov Markízy, avšak už mimo spravodajstva, keď sa vyššie dostalo stredajšie Počasie s ratingom 9,4 %.

V druhom večernom pásme štartovala Joj svoje novinky. Obe sa hýbali okolo jej staničných priemerov, talkshow Čau, Lujza dosiahla podiel 16,6 %, politická diskusia Na hrane uhrala 14 %. V slotoch si tak zatiaľ nepohoršila, vo štvrtky v lete jej tam prepadávalo S pravdou von aj repríza Ministrov, vedela byť aj pod desiatkov, na jar sa jej satirická relácia Sedem hýbala bližšie a okolo 15 – 16 %. V stredy jej na jar nákladnejšia Som mama hrávala obdobné výkony. V 12+ sa novinky hýbali na podobnej úrovni okolo 15 – 16 %. Istotou Markízy v tomto pásme ostáva reality šou Farma, ktorej nová séria zatiaľ vychádza. Dosahuje s ňou nadpriemerné výkony, v stredu a štvrtok bola s ňou v komerčnej cieľovke na úrovni 25,7 a 26,8 %. Druhý z podielov bol navyše najvyšší z doterajších vydaní jedenástej série.

Celkovo najsledovanejšími programami na trhu ostávajú spravodajstvá, v stredu vyskočilo Počasie Markízy s 549-tisíc divákmi, medzi hlavnými spravodajstvami boli z týchto dní najvyššie taktiež stredajšie Noviny Joj, ktoré si pozrelo 506-tisíc divákov s podielom 27,8 %.

Čítať viac...
Nahor