Extrémne premeny prvým sklamaním Markízy, štart druhej série nestačil na Delukse! Seriál mimo správ najvyššie
5. septembra 2019  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Nový seriál Joj pri štarte viedol, prilákal skoro stotisíc divákov viac. 

Po Sestričkách a Česko Slovensko má talent slabší rozbeh zažívajú aj Extrémne premeny. I tie oproti výkonom z ich predošlej sezóny zaostali a nenaplnili očakávania svojej televízie. Podľa Stratégií dosiahli Extrémne premeny v komerčnej cieľovke rating 6,3 % s podielom 20,6 % a oproti štartu prvej série tak stratili takmer dva ratingy. Na jeseň 2017 sa ich výkony hýbali od 8 aj ku 10 %.

Na rovnakej úrovni štartoval nový seriál Joj s o desatinu vyšším ratingom, pre kratšiu minutáž oproti šou o chudnutí to znamenalo share 20,1 %. Delukse si pozrelo celkovo 384-tisíc divákov, čo predstavovalo rating 8,2 % a podiel 19,5 %, Extrémne premeny skončili na podiele 15,5 % (12+).

Delukse sa stalo v celkovom počte divákov podľa televízie najsledovanejším nespravodajským programom dňa, preskočilo tak aj Oteckov. Tí zas v komerčnej cieľovke získali rating 6,9 % a podiel 36 %. Celkovo viac divákov už mali v stredu len spravodajstvá, najviac ich mali servisy o počasí, to na Markíze vyhralo deň s 520-tisíc divákmi, Najlepšie počasie nasledovalo s 507-tisíc divákmi.