Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Extrémne premeny sa po dvoch rokoch vrátia na obrazovky! Markíza finišuje prípravy novej série

Svetový formát sa na Markíze dočká už štvrtej série, na obrazovky sa vráti po dvojročnej prestávke. Ešte vlani čakanie na novú sériu mala vyplniť nová verzia Extrémnych premien.

Nové časti Extrémnych premien sa tento rok dostanú na obrazovky.

Šou, ktorej výrobu hneď niekoľkokrát skomplikovala pandémia koronavírusu, sa posledne vysielala na jeseň roku 2020, počas ktorého covid zasiahol priamo doprostred rozbehnutých premien a procesu chudnutia účastníkov.

Prejavilo sa to výrazne aj na televíznej obrazovke, keď obdobie od vypuknutia pandémie bolo jedným z nosných v mapovaní ročnej premeny aktérov. Markíza nakoniec výrobu Extrémnych premien zvládla s ťažkosťami dokončiť.

Nakoľko príprava šou trvá viac ako rok, Markíza sa do nakrúcania novej série pustila v druhom covidovom roku 2021.

Aj v tomto prípade do priebehu nakrúcania viackrát zasiahli problémy, televízia tentokrát zažila komplikácie skôr v prvej polovici príprav šou. Týkať sa mali aj samotnej účasti aktérov. Zaujímavosťou je, že televízia ešte na konci minulého roka otvárala kasting do projektu.

Markíza už v súčasnosti naplno pracuje na výrobe finálového váženia účastníkov v rámci záverečného slávnostného večera za účasti rodín.

Novú štvrtú sériu Extrémnych premien tak stihne na obrazovky uviesť ešte v tomto roku, do vysielania by sa mohla dostať rovno od septembra.

Pred dvomi rokmi štartovala sériu okamžite skraja sezóny 2. septembra.

V minulosti Markíza Extrémne premeny vysielala pravidelne v stredajšom prime-time. Od tohto roka však kompletne poprehadzovala zaraďovanie televíznych programov do večernej štruktúry, čo sa dotklo každého jedného projektu s výnimkou nedeľného Let´s Dance.

Prestávku mala vyplniť nová verzia

Značka Extrémnych premien sa mala na obrazovky vrátiť už v minulom roku.

Na jar 2021 Markíza intenzívne rozbehla realizáciu ich novej verzie zameranej na prerábanie domovov, pričom opäť vyšla z originálnej licencie formátu. Siahla priamo po subformáte licencovanej šou Extrémne premeny – Extreme Makeover, ktorá okrem verzie s extrémnym chudnutím vo svete priniesla rovnako populárnu verziu veľkolepých prerábok bývaní Extreme Makeover: Home Edition. 

Markíza týmto krokom okamžite reagovala na konkurenčnú Joj, ktorá v marci minulého roka ohlásila prípravu večernej novinky Vila Rozborila, Dom snov.

V nej bývanie neprerábala, ale rovno postavila, účastníci hrali o tri nové domy. Šou však skončila neúspechom a už po prvých vydaniach smerovala z prime-time do druhého večerného pásma. Markíza medzičasom prípravu vlastnej šou zrušila.

 

Čítať viac...
Nahor