Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Vieme, čo má na jeseň nahradiť Zoo! Joj okrem 1890 pripravuje hneď dva nové seriály

Po ére denných seriálov prichádza zmena, Joj sa zameria na týždenné projekty.

Televízna dvojka potvrdzuje svoje úmysly ešte spred štartu seriálu Zoo ukončiť ho po jednej sezóne. Joj minulý týždeň uzavrela jeho výrobu poslednou klapkou, pričom vyrobila plánovaný počet epizód. Pobeží do júna.

Zoo bude nateraz, pravdepodobne, posledným denným seriálom, ktorý prišiel do prime-time po dlhej ére Paneláku. Minulý rok Joj svoj najúspešnejší seriál v histórii nahradila o 20:30 Divokými koňmi, od tejto jari to bola práve Zoo.

Televízia sa momentálne začína sústrediť na týždenné seriály, čo by mala ukázať už na jeseň. Ako už prebehlo médiami, na prelome leta a jesene má spustiť výrobu výpravnejšej kriminálnej novinky s Jánom Koleníkom 1890, o ktorej vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Pre tento rok sa však s ňou neráta.

Postupne by sa do vysielania mali dostať nové seriály, ktoré by mohli zaplniť miesto práve po Zoo. Televízia chystá čiastočne známu novinku Prázdniny, ktorú predstavila v brožúre pre rok 2016. Ide o rodinný komediálny seriál, ktorý námetom pripomína legendárnu komédiu S tebou mně baví svět. Viac o Prázdninách nižšie.

Dosiaľ úplne neznámym seriálom, o ktorom Joj vôbec nehovorí, je pripravovaná rodinná novinka s pracovným názvom Hotel. Podieľať sa na jeho príprave majú tvorcovia Zoo. Joj ním chce pokračovať v prinášaní nových prostredí, nakoľko má týždenný seriál po zoologickej záhrade či živote v paneláku priniesť prostredie hotela, a to v tatranskej oblasti. Informoval časopis Eurotelevízia. Joj už v minulosti priniesla prostredie malého penziónu v sitkome Hoď svišťom.

K téme: Prvá tvár novinky Hotel známa, do Joj prechádza Milo Kráľ! Seriál Markízy kritizoval

Hotel aj Prázdniny sa majú začať vyrábať už čoskoro. Joj zároveň spustila výrobu nového krimiseriálu Za sklom, ktorý potvrdila pre tento rok a tak je otázne, ktorý ďalší seriál nakoniec pustí na obraz ešte túto jeseň, a ktorý si ponechá do inej sezóny. Pokračovať totiž budú zároveň Naši, ktorých druhá séria sa už vyrába, otvorená je budúcnosť sitkomu Dovidenia, stará mama.

O seriáli Prázdniny (zdroj: brožúra TV JOJ)
Hlavnými postavami seriálu sú traja bratranci, ktorí zdedili na Kopaniciach chalupu po svojom dedovi. Jano, Zdeno a Laco sú zároveň otcami, ktorí so svojimi deťmi,každý z iného dôvodu, strávia celé leto na chalupe plnej spomienok z ich vlastného detstva. Otcovia však nie sú zvyknutí tráviť taký dlhý čas sami s deťmi, preto s nimi zažijú leto, na ktoré nikto z nich nikdy nezabudne.

Každá z rodín navyše žije v inom sociálnom prostredí a má iný pohľad na výchovu detí, verí v iné hodnoty. Spoločné leto teda bude krásne, ale zároveň to otcovia s deťmi nebudú mať celkom jednoduché. Ich výhodou však bude, že ako bratranci, ktorí spolu vyrastali, zakaždým nájdu spoločnú reč, napríklad pri pive.

Foto: Ungroup, Hoď svišťom

Čítať viac...
Nahor