Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Exkluzívne: Prvé mená súťažiacich 8. série Let´s Dance! Našla Markíza nového Koleníka?

Let´s Dance sa po rokoch opäť stáva pravidelným formátom Markízy, novú sériu prinesie druhú jar po sebe.

Ešte koncom septembra portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o príprave novej 8. série Let´s Dance, ktorú chcela Markíza oproti posledným ročníkom zrealizovať v expresnom čase.

Celebritný tanečný formát bol pravidelným ťažiskovým programom lídra ešte na prelome prvých desaťročí tohto milénia.

Po prvýkrát Let´s Dance uviedla na obrazovky v roku 2006, následne po ročnej prestávke tanečná šou nechýbala vo vysielaní Markízy štyri roky po sebe až do roku 2011. V piatej sérii pristúpila ku viacerým experimentom v zložení moderátorov aj súťažiacich, ktoré spôsobili odliv divákov, čo sa odrazilo na ďalšom osude formátu.

Z Let´s Dance sa totiž následne stal len sporadický formát, ktorý Markíza uvádzala s odstupom viacerých rokov.

K tanečnej šou sa Markíza vrátila až po šiestich rokoch v roku 2017, kedy odvysielala šiesty ročník.

Upustila v ňom od experimentovania, po dlhých rokoch okrem iného oživila moderátorskú dvojicu Adely Vinczeovej a Martina „Pyca“ Rauscha. Šou však ani po niekoľkoročnej prestávke nevyvolala masovú nostalgiu divákov a v sledovanosti výrazne zaostala za očakávaniami ratingami na úrovni okolo 7 – 8 % v komerčnej cieľovke. Po sklamaní od ďalšej realizácie Let´s Dance televízia opäť upustila.

Ďalší návrat celebritného formátu ohlásila Markíza po ďalších piatich rokoch pre tohtoročnú jar 2022.

V 7. sérii znovu výrazne experimentovala, keď kompletne zmenila moderátorskú dvojicu a zvolila lacnejší variant v podobe domácej tváre, Viktora Vinczeho, a rádiovej spíkerky a herečky Martiny Zábranskej. Zároveň predstavila nového člena poroty, stabilného porotcu z nemeckej verzie šou, Jorgeho Gonzáleza.

Let´s Dance sa v novej verzii podarilo dosiahnuť lepšiu sledovanosť ako v roku 2017. Tanečná šou sa v siedmom ročníku túto jar hýbala spravidla na ratingovej úrovni 8 – 9 % v komerčnej cieľovke a polepšila si tak oproti šiestemu ročníku.

Napriek vysokým nákladom na realizáciu šou, ktorá patrí k najdrahším programom na trhu, práve to mohlo televíziu posmeliť k okamžitej realizácii novej série.

Let´s Dance sa totižto po jedenástich rokoch opäť stáva pravidelným ťažiskovým formátom Markízy.

V uplynulých rokoch toto postavenie prevzali programy ako Tvoja tvár znie povedome alebo Superstar, ktoré posledné dva roky zaznamenali rapídny prepad sledovanosti. Od jesene 2021 bolo práve Let´s Dance jasne najsledovanejšou sezónnou šou Markízy.

Prvé mená Let´s Dance 8

Televízia medzičasom potvrdila informácie Mediaboom.sk a novú 8. série Let´s Dance skutočne prinesie už na jar 2023.

Markíza už naplno realizuje prípravy ďalšieho ročníka, do ktorého finalizuje zloženie budúcoročných súťažiacich.

Prvým potvrdeným menom ôsmej série Let´s Dance je bývalý hokejista, Marián Gáborík, ktorý tak otvára zoznam súťažiacich nového ročníka.

Práve jeho manželka, Ivana Gáborík, za slobodna Surovcová, bola v minulosti stabilnou súčasťou celebritného formátu ako profesionálna tanečníčka, ktorá doprevádzala v tanečnom súťažnom páre Tomáša Konráda, Filipa Tůmu, Mareka Vašuta a Petra Marcina. Najlepšie sa jej darilo po boku Petra Marcina v 5. sérii, s ktorým obsadili celkovo tretie miesto.

Ivana Gáborík bola súčasťou aj uplynulej siedmej série Let´s Dance, avšak len v zákulisí, ktoré divákom priblížila na sociálnych sieťach. Výraznejšie sa do šou nezapojila pre intenzívne materské povinnosti.

Markíza pritom podľa našich informácií oslovila priamo dvojicu Boris & Brambor, ktorú chce dostať do súťaže.

Pri potvrdení účasti Mariána Gáborika sa tak dá očakávať, že sa súčasťou 8. série Let´s Dance stane taktiež bývalý hokejista, Boris Valábik, ktorý mal v uplynulom období taktiež dostať ponuku na účinkovanie v šou.

Valábik sa s Gáboríkom ako dvojica začali presadzovať od roku 2020, kedy začali vydávať vlastné podcasty a dostali aj vlastnú reláciu na obrazovke RTVS.

 


Zostava nového Let´s Dance sa začína črtať: Do šou mieri Juan zo Skrytej vášne!Čítajte →

Samotný Valábik sa po prvýkrát zviditeľnil v roku 2018, kedy ho RTVS angažovala ako spolukomentátora a experta na MS v hokeji. Kým počas športovej kariéry bol verejnosti neznámy, od jej ukončenia patrí k najviditeľnejším športovcom na televíznej obrazovke.

Okrem spolukomentovania patrí medzi častých hostí zábavných programov, ostatne bol tiež pozvaný do vianočného špeciálu Pečie celé Slovensko. Viackrát bol tiež súčasťou cestovateľskej šou S úsmevom po Slovensku.

O kom sa špekuluje

Zaujímavosťou je taktiež, že sa v uplynulých týždňoch na tanečný parket po rokoch vrátila moderátorská tvár Markízy, Vratko Sirági. Diváci ho môžu poznať z Telerána.

Sirági je modelom medzi moderátormi Markízy, pričom s jeho postavou aj tanečnými skúsenosťami by mohol byť adeptom na zaplnenie miesta po Jánovi Koleníkovi.

Práve jeho účasť v 7. sérii Let´s Dance bola kľúčovým magnetom na divákov.

Vratko Sirági

S tancom má Sirági bohaté skúsenosti.

„V dobách, keď som ešte dral školské lavice som si bez tanca nevedel predstaviť život, 16 rokov tvrdých tréningov, disciplíny, radosti. Spoločenský tanec ma od mojich 7 rokov nadobro opantal a dodnes je to pre mňa silná nostalgia a radosť vracať sa v spomienkach do mojich profesionálnych tanečných čias,“ napísal na jar na sociálnu sieť, keď sa zúčastnil priameho prenosu Let´s Dance.

Sirági sa na tanečný parket vrátil minulý mesiac po 13 rokoch spolu s jednou z najúspešnejších profesionálnych účastníčok Let´s Dance, Dominikou Roškovou.

V súťaži účinkovala dvakrát ako tanečná partnerka Branislava Deáka a Adama Bardyho. Obaja sa umiestnili v šou na druhom mieste. Rošková tak zároveň zakaždým doprevádzala zdatných partnerov, ktorí mali aj veľký ohlas u ženského publika.

Sirágiho návrat na parket s úspešnou účastníčkou Let´s Dance okamžite vyvolal zvedavosť, či sa práve on zúčastní novej série. Moderátor nereagoval.

Zároveň sa nateraz len špekuluje o účasti víťazky 12. série reality šou Farma, Xénii Gregušovej.

Markíza ju udržiava v diváckej pozornosti aj dva roky po skončení súťaže, tento rok ju angažovala do ďalšej súťažnej reality šou Survivor. Spoluprácu udržiava aj s jej partnerom, Lukášom Stanislavom, ktorý bol účastníkom rovnakej Farmy 12, kde s Xéniou vytvorili pár. Sú spolu dodnes.

Xénia bola už pri vstupe na Farmu známa svojím tanečným talentom. Ako inštruktorka tanca v tanečnej škole sa viackrát prejavila aj v reality šou, mohla by tak patriť medzi horúcich adeptov na účasť v tanečnom formáte.

Kedy odštartuje nová séria

Do štartu novej série Let´s Dance ostávajú približne dva mesiace.

Dá sa očakávať, že s ôsmym ročníkom vyrukuje Markíza na obrazovky od začiatku marca, prvé kolo môže odvysielať napríklad v nedeľu 5. marca 2023.

Predchádzajúci siedmy ročník štartoval práve v tomto čase 6. marca a ponúkol desať priamych prenosov. Víťaza si diváci zvolili 8. mája.

Aj tento rok je prakticky isté, že Markíza bude chcieť Let´s Dance stihnúť kompletne odvysielať do začiatku májových Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré odštartujú v piatok 12. mája.

Finále 8. série Let´s Dance by takto mohlo pripadnúť na nedeľu 7. mája 2023.

Najsilnejšia ťažisková šou posledných sezón

Let´s Dance bolo v ostatných sezónach úspešnejšie než všetky ostatné ťažiskové televízne šou.

Oproti posledného ročníku Superstar z jesene 2021 dosahovalo Let´s Dance vyššiu sledovanosť, keď spevácka šou klesla vlani na úroveň 7 – 9 ratingov, padla dokonca aj hlbšie.

Ešte vlani by tanečná šou nestačila na ďalší celebritný formát Tvoja tvár znie povedome, ktorá na jar 2021 vystrelila k úrovni 10 – 11 ratingov a zažila jeden z najsledovanejších ročníkov vôbec.

Tento rok sa však po rekordnom ročníku, naopak, prepadla najhlbšie v celej svojej histórii, keď jesenná 7. séria Tvojej tváre zaznamenala polovičný prepad sledovanosti len na úroveň vyše 5 %.

Let´s Dance bolo sledovanejšie aj ako posledné dva ročníky Česko Slovensko má talent, ktoré dosahovalo priemery spravidla okolo 7 ratingov, ale tiež ako Pečie celé Slovensko, ktoré sa minulý aj tento rok hýbalo najčastejšie v okolí 7 – 8 %. Tanečná šou tú pekársku predbehla aj v celkovom publiku.

Let´s Dance patrí medzi produkčne najnáročnejšie formáty, keď sa kompletne vysiela naživo.

Súčasne tak patrí aj k najdrahším šou na trhu, podľa našich informácií to dokonca platilo aj túto jar, kedy mala Markíza do Let´s Dance rekordne investovať. V jednej sezóne tak spolu s dobrodružnou šou Survivor priniesla rovno dva extrémne nákladné programy.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor