Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Exkluzívne: Poznáme moderátora oživenej Nevesty pre milionára! Kto bude novým ženíchom?

Markíza by kultovú reality šou mala vrátiť už túto jar.

Ešte v lete 2022 portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o plánoch Markízy oživiť jeden z najväčších televíznych fenoménov v novodobej histórii slovenského vysielania.

Celosvetovo známa zoznamovacia šou Bachelor sa na Slovensku uviedla jediný raz v roku 2006 pod názvom Nevesta pre milionára, no to stačilo na to, aby sa zo šou stala historicky najsledovanejšia zoznamovacia reality šou na slovenskom trhu.

Reality šou, ktorej hlavnou hviezdou bol „Honzík“ Novotný, ovládla pred 17 rokmi bulvárne titulky a taktiež televíznu sledovanosť od štartu po finále.

Štart 28. apríla 2006 sledovalo rekordných 1,045 milióna divákov, čo v cieľovej skupine 12+ predstavovalo rating 22,9 % a podiel na trhu až 56,2 %. Do finále šou došla 30. júna, kedy dosiahla rovnaký rating 22,9 % s podielom na trhu 57,9 %. Priemerný rating celého vysielania Nevesty pre milionára sa zastavil na 20,7 % s priemerným podielom na trhu 53,5 %.

Novú sériu už nakrútila

Markíza sa k formátu Nevesta pre milionára chcela vrátiť už v roku 2013, nakoniec sa tak deje až po ďalších desiatich rokoch.

Televízia podľa našich informácií už absolvovala nakrúcanie reality šou, ktorú tak pripravuje do vysielania.

Ako sme exkluzívne informovali, najznámejšiu televíznu zoznamku Markíza tentoraz nakrúcala v exotike. Stavila na prostredie, ktoré láka milovníkov telenoviel na menšej stanici Doma, keď za nakrúcaním Nevesty pre milionára vycestovala do Turecka.

Markíza pritom môže pri aktuálnych problémoch na stanici Doma prekvapiť aj netradičným nasadením reality šou.

Prostredie a exotické lokácie má byť veľkým tromfom televízie, ktoré má pritiahnuť práve fanúšikov telenoviel.

Aj samotná originálna verzia šou Bachelor je  postavená na výpravných interiéroch aj exteriéroch a luxusnom prostredí. Prispôsobené je tomu aj spoločenské oblečenie účastníkov zoznamky, ktoré nosia prakticky v celom priebehu šou.

Nevesta bez milionára

Za nakrúcaním v Turecku má stať výber televízneho ženícha, ktorý v šou vystrieda legendárneho Honzu Novotného.

Markíza už potvrdila, že ide o Slováka, ktorý dlhodobo žije a podniká v kreatívnom priemysle v zahraničí, kam sa za ním vydalo 18 neviest, ktoré zabojujú o jeho srdce.

Podľa prvých informácií nepôjde o žiadne známe meno. Televízia však chce lákať divákov na príťažlivý vzhľad ženícha, ktorý sa má živiť ako model.

Súčasne už tentokrát nepôjde o milionára, čo výsledkom je aj premenovanie šou.

Markíza pôvodne známu zoznamku Nevesta pre milionára uvedie v tomto roku pod novým názvom Ruža pre nevestu.

Nový moderátor

Moderátorom pôvodnej Nevesty pre milionára v roku 2006 bola vtedy dvorná moderátorská tvár veľkých projektov a špeciálov Markízy, Vilo Rozboril.

Ten v roku 2014 prešiel do konkurenčnej Joj, kde v súčasnosti sezónne moderuje program V siedmom nebi.

Markíza tentokrát na osvedčené moderátorské meno nestavila.

Televízia podľa našich informácií zalovila vo vodách mladých hercov z Pána profesora, cez ktorých sa snaží dostať k novej generácii divákov.

Moderátorom reality šou Ruža pre nevestu sa podľa prvých informácií stane Krištof Králik, o ktorom sa už špekulovalo pre viacero projektov Markízy. Dosiaľ vždy v úlohe súťažiaceho.

Králik sa dlhodobo objavoval v trojici s ďalšími hercami z Pána profesora – Martinom Klinčúchom a Matúšom Kolárovským. Obaja už dostali priestor v iných projektoch televízie, keď boli súťažiacimi v celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Tentokrát už finálna voľba mala padnúť na tretieho z partie a práve Králik by mal novou sériou kultovej zoznamky sprevádzať.

Pre obe kľúčové roly v zoznamke si tak Markíza našla modelov, aj Králik sa primárne živí modelingom.

 

Čítať viac...
Nahor