Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Poznáme dátum začiatku vysielania novej tureckej telenovely Spútaný motýľ!

Ženská stanica Doma v pondelok ukončí vysielanie aktuálnej hlavnej telenovely Statočný a krásna, pre budúci rok počíta s ďalšou novinkou.

Jedna z divácky najmenej úspešných hlavných telenoviel na Doma Statočný a krásna sa dostáva do svojho konca, pričom pre zvyšok roka už stanica počíta len s vysielaním vianočných či iných romantických filmov.

Po ukončení výrazne úspešnej Cennet sa jej s nasledovníkom Statočný a krásna nedarilo, pričom pre budúci rok sa bude, naopak, opäť posilniť svoju pozíciu a zdvihnúť sledovanosť svojho hlavného času.

Doma roky vypĺňa nosný prime-time premiérovými tureckými telenovelami, pričom budúci rok rovno otvorí hlavnou telenovelou predstavenou pre rok 2021 Hercai, ktorú uvedie pod názvom Spútaný motýľ.

Stanica totiž plánuje s uvedením hlavnej tureckej novinky oznámenej pre budúci rok hneď skraja roka a diváci sa ho tak dočkajú už v januári.

Podľa našich informácií naplánovala Doma štart vysielania seriálu Spútaný motýľ tesne po novom roku už na pondelok 4. januára 2021. 

Je tak zrejmé, že vianočné sviatky venuje kampani práve na túto tureckú novinku, od čoho si bude vzhľadom na výraznú koncentráciu divákov pri obrazovke medzi Vianocami a Novým rokom sľubovať výrazne lepšie výkony, než dosahuje v súčasnosti.

Doma plánuje novinku Hercai vysielať v divácky najúspešnejšom nastavení, od začiatku pobeží v dvoch častiach za sebou ako hlavný program od 20:30.

Súčasný seriál Statočný a krásna rozbiehala ešte v čase vysielania Cennet s vysielaním až v druhom pásme o 21:30, čo telenovele mohlo taktiež ubrať divákov aj pre následný presun na pol deviatu.

Hercai v sebe nesie prvky tureckej drámy, ide však o modernú romantickú telenovelu, ktorou bude chcieť Doma nadviazať na aktuálnu vlnu tureckých hitov, ktoré obiehajú svet. Seriál je vo veľkom postavený na tureckých tradíciách, ktoré sú dejom presiaknuté podobne ako história a exotika vďaka nakrúcaniu v prostredí tureckého mesta Mardin. Ústrednú dvojicu stvárňujú herci Akın Akınözü a Ebru Şahin.

Séria Hercai sa začala v domácom Turecku vysielať v marci 2019, miestna stanica ATV s jej vysielaním pokračuje aj v týchto dňoch a nie je tak ukončený. Telenovela sa v priebehu svojho vysielania postupne dočkala poklesu diváckeho záujmu a straty sledovanosti. Napriek tomu by sa mala telenovela dočkať uzavretia podľa plánov a do finále by v Turecku mala dôjsť vo februári budúceho roka. Vďaka tomu ju bude môcť na Slovensku Doma odvysielať kompletnú.

Dej seriálu Hercai
Hercai je o jednej veľmi vplyvnej rodine a mladej Reyyan, ktorá si myslí, že do rodiny patrí tiež… avšak mýli sa. Reyyan sa zaľúbi do Mirana a ten si ju chce zobrať za ženu. Správy o ich láske však niektorým ľuďom prekážajú a vo vzduchu visí pomsta. Svadba sa napriek tomu uskutoční, Miran a Reyyan zamýšľajú začať nový život v spoločnom dome, ale Miran hneď po prvej noci vzťah ukončí. Dôvodom je krvavý zločin z minulosti, za ktorý má zaplatiť práve nevinná Reyyan. Časom vyjdú na povrch nové a nové tajomstvá… Budú pre lásku osudné, alebo dajú ich vzťahu novú šancu?

Čítať viac...
Nahor