Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Martin Nikodým mieri do Jojky! Vráti sa k žánru, ktorý ho najviac preslávil!

Populárny moderátor RTVS už nebude iba milovať Slovensko a politiku. Vráti sa k žánru, ktorým sa najviac preslávil.

Martin Nikodým už nebude iba imidžovou značkou verejnoprávnej televízie. Kým na moderátorovi spoločne s hlavnými kapitánmi postavila úspech jej najobľúbenejšej šou Milujem Slovensko, teraz z dobrého imidžu Nikodýma bude čerpať aj televízna dvojka.

Už od októbra sa totižto Martin Nikodým stane podľa informácií portálu Mediaboom.sk moderátorom novej dennej relácie Joj. Malo by pri tom ísť o žáner, ktorý je moderátorovi veľmi blízky – a to súťažný kvíz.

Nikodým sa denným kvízom priblíži k žánru, ktorý ho najviac preslávil. Súťažná šou Milionár z neho spravila žiarivú hviezdu, moderoval ju na Markíze sedem rokov (2000 do 2006). Po tom, čo sa líder rozhodol nepredĺžiť opciu na formát, siahla po ňom STV, ktorá šou vrátila na jar 2007. Časom sa televízia rozhodla pre výmenu moderátora, Nikodýma vystriedala Iveta Malachovská. Milionár však na STV nemal dlhú históriu, skončil začiatkom jarnej sezóny 2008.

Joj sa zaradením nového kvízu pokúsi ešte túto sezónu znovuzrodiť popoludňajší blok s kvízovým žánrom. Televízia v ňom má svoju tradíciu, v minulosti vysielala dokonca tri kvízy súčasne – Riskuj, Vojna slov a Páli vám to. Koncom roka 2008 už však televízia nevyrábala ani jeden, svoj prvý koniec si prežilo aj vtedy populárne Páli vám to s Petrom Kočišom, ktoré dostalo stopku po piatich sezónach. Joj minulý rok tento formát vrátila, urobila však zmenu na moderátorskom poste a pre túto jeseň výrobu relácie neobnovila. Foto: diva.sk

Čítať viac...
Nahor