Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Dokedy bude Markíza vysielať telenovelu Cennet v obmedzenom režime?

Doma od apríla prešla vo vysielaní hlavnej večernej telenovely do obmedzeného režimu. Dokedy potrvá?

Už niekoľko rokov je pevnou súčasťou vysielania stanice Doma premiérová večerná telenovela. Televízia pravidelne vysiela svoje hlavné večerné telenovely od pondelka do štvrtka v dvoch častiach za sebou, čo sa však od apríla zmenilo.

Dôvodom je koronavírus a obmedzenie kompletného vysielania televízie Markíza, ktorá zo svojho programu škrtá takmer úplne všetky premiérové programy. V prípade Cennet rozhodla o obmedzení a jej vysielaní v polovičnom režime a jedinej epizódy za deň. Dokedy tento stav potrvá?

Markíza bude telenovelu Cennet vysielať v obmedzenom režime dlhšie ako niekoľko týždňov. Všetko môže zmeniť až uvoľnenie reštrikcií v celej krajine, ktoré zasiahli aj do prípravy televíznych programov a slovenských dabingov.

Dabingové štúdia slovenské verzie zahraničných filmov a seriálov pre televízie momentálne vyrábajú, no v mimoriadne obmedzenom režime. Dopadlo to aj na telenovelu Cennet, z ktorej Markíza mala vopred nadabovanú len časť epizód.

Premiér Slovenska, Igor Matovič, pritom uvoľňovanie pravidiel nateraz avizuje najskôr až v priebehu júla a augusta, čím by sa telenovela Cennet do pôvodného režimu dvoch epizód do dňa mohla dostať až po letných prázdninách.

Čítať viac...
Nahor