Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Do sledovania novinárov pre Kočnera sa mal zapliesť aj dlhoročný moderátor Joj! Z televízie odišiel zo dňa na deň

V súvislosti so sledovaním novinárov pre Mariána Kočnera sa objavilo aj meno dlhoročného športového moderátora Joj, poslúžiť mal ako krytie.

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prináša pravidelne nové odhalenia, ktoré sa mnohokrát týkajú novinárskej obce. Okrem iného odhalilo organizované sledovanie súkromia viacerých novinárov pre Mariána Kočnera, obvineného z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Najnovšie informácie, ktoré zverejnil Denník N, pritom poukazujú na to, že do sledovania novinárov mohli byť vedome či naopak zapletení viacerí ich bývalí kolegovia. Ako jeden z hlavných protagonistov v tejto kauze figuruje bývalý siskár a majiteľ portálu Dateľ.sk Peter Tóth, ktorý sledovanie rovno organizoval, a najnovšie sa v tejto súvislosti objavilo aj meno dlhoročného moderátora Športu Joj Petra Hollého.

Hollého mal vo výpovedi na polícii spomenúť samotný Tóth. Marián Kočner mal pre účely sledovania novinárov zakúpiť dve vozidlá, pre ktoré Tóth zháňal krytie a zástupných oficiálnych majiteľov. Ex-siskár mal osloviť Alexandru Janouškovú a Petra Hollého, aby pred políciou vystupovali ako majitelia vozidiel.

Obidvaja neboli oboznámení s činnosťou, na ktorú boli tieto vozidlá používané. Ako Janoušková, tak aj Hollý mi dôverovali, majú so mnou dobrú skúsenosť, a preto vedeli, že ich dôveru nezneužijem. Obom som povedal, že potrebujem mať nejaké auto, ktoré nie je písané na mňa a toto vysvetlenie ich uspokojilo,“ cituje z výpovede Tótha Denník N. Ten oslovil na reakciu aj Hollého, ktorý si svoju odpoveď nežiadal publikovať.

Peter Hollý pôsobil s Lenkou Čvirikovou Hriadelovou v Športe Joj od vzniku televízie v roku 2002

Peter Hollý je známy najmä z obrazovky televízie Joj, na ktorej sa objavoval rovno od začiatku jej vysielania v roku 2002. Spolu s Lenkou Čvirikovou Hriadelovou bol moderátorom Športu a zároveň bol vedúcim športovej redakcie. Jeho odchod z televízie prebehol potichu a náhle v prvej polovici roka 2013. Pre Joj tak pracoval 11 rokov.

Televízia v tom čase oficiálne informovala, že s Hollým ukončila pracovný pomer po vzájomnej dohode, neoficiálne sa hovorilo o komplikovanej povahe šporťáka. Portál Topky.sk v tom čase hovoril o nútenom odchode a zlých vzťahoch na pracovisku. Podľa webu Pluska.sk zas mal už pred odchodom z televízie dostať viaceré napomenutia, problém mu malo spôsobiť aj využívanie služobného auta na súkromné účely.

Čítať viac...
Nahor