Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Dlhoočakávaná správa pre fanúšikov Cennet: Dokedy bude Doma vysielať iba jednu epizódu?

Televízia od apríla zoškrtala vysielanie hlavnej telenovely iba na jednu časť za deň, jej diváci sa dožadujú návratu k dvom epizódam za večer.

Pandémia vo veľkom zasiahla aj televízne vysielanie, pričom najciteľnejšie postihlo Markízu. Tá z vysielania okrem Superstar škrtla všetky hlavné premiérové programy a kým konkurencia naďalej nakrúca aspoň obmedzene premiéry niektorých relácií, televízny líder vsádza len na reprízy.

Obmedzenie zasiahlo aj menšiu stanicu Doma, a to priamo jej aktuálne nosný televízny program – premiérovú tureckú telenovelu Cennet. Nakoľko kríza, okrem výrazného poklesu príjmov televízií z reklamy, ovplyvnila aj výrobu dabingov, ktorá bola obmedzená či úplne zrušená, Markíza sa rozhodla epizódy Cennet šetriť a zoškrtala jej vysielanie na polovicu.

V ostatných týždňoch sa podmienky na Slovensku začínajú postupne uvoľňovať a vo viacerých oblastiach sa rozbieha život podobný spred krízy. Televízie už od tohto týždňa majú možnosť dokonca opäť začať s nakrúcaním seriálov, čoraz viac sa začína aj s výrobou dabingov, ktoré sú pre vysielanie zahraničných filmov a seriálov kľúčové.

Doma však aj naďalej telenovelu Cennet vysiela len v jednej časti za deň. Diváci sa stále viac začínajú ozývať, kedy sa aj premiérová telenovela Doma vráti do pôvodného režimu a bude bežať s dvomi časťami za večer.

Najnovšie správy pritom hovoria, že diváci sa tohto kroku vôbec nemusia tak skoro dočkať.

Markíza má totiž v pláne vysielať Cennet v obmedzenom režime naďalej celý máj, navyše avizuje, že v režime jednej epizódy za večer bude pokračovať aj počas júna.

Televízia už v prvých plánoch naznačila, že aj v ďalšie týždne chce šetriť a Cennet uvádzať len o 20:30, na 21:30 naďalej plánuje uvádzať reprízové telenovely. Aktuálne tam vysiela Kúsok zo mňa, od júna ju nahradí telenovela Matky a dcéry.

Čítať viac...
Nahor