Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: FB Mario Cimarro

Viete prví

Na Markízu sa vracia hviezda Skrytej vášne: Doma chystá ďalšiu telenovelu s Cimarrom!

Rany z lásky čoskoro vyvrcholia, poznáme nástupcu.

Doma aj v novom roku pokračuje v uvádzaní retro telenoviel.

Ženská stanica po dlhoročnom stavaní programu na tureckých novinkách zmenila taktiku a do popredia začala dávať staré romantické seriály, ktoré bývali hitmi ešte na začiatku nového milénia.

Nová tradícia

Všetko to začalo pokusom s návratom Divokého anjela v lete 2022.

Doma z oprášenia jedného z najznámejších latinskoamerických seriálov urobila udalosť, pričom s vysielaním Divokého anjela v poobedných hodinách nevídane zabodovala podielmi na trhu okolo 6 – 10 % v pôvodnej obchodnej skupine. Priemer Doma sa pohyboval okolo 3 %, Divoký anjel bezpečne porážal aj premiérové turecké seriály.

Netrvalo dlho a Doma to tak skúsila s retro hitom aj v hlavnom vysielacom čase, avšak pohorela.

Po Divokom anjelovi nasadila na obrazovky ďalšiu kultovú telenovelu Skrytá vášeň. Na jar 2023 dosahovala popoludní podiely na trhu okolo 4 – 7 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, ako jeden z mála programov v tom čase dokázal Doma prinášať nadpriemery.

Po nasledovnej premiére druhej série Skrytej vášne sa v poradí treťou retro telenovelou od leta 2023 stal bývalý fenomén Rosalinda, ktorý bol podobne úspešný či dokonca úspešnejší ako predchodcovia. V celom svojom vysielaní zaznamenával podiely na trhu 6 – 9 %, a to aj po nástupe hlavnej jesennej sezóny.

Najslabšia telenovela

Rosalinda vyvrcholila začiatkom októbra, kedy sa na Doma vrátili predstavitelia Divokého anjela Natalia Oreiro a Facundo Arana.

Tentoraz však v menej známej aj menej úspešnej sérii Rany z lásky, ktorú ženská stanica vysiela v popoludňajších hodinách doteraz.

Rany z lásky potvrdzujú historicky výrazne menší záujem divákov, keď sú suverénne najslabšou z doterajšej štvorice retro telenoviel na Doma.

Dlhodobo sa im v sledovanosti nedarí a uhrávať majú podiely na trhu na úrovni iba 1,5 – 3,5 % vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Častejšie lížu celodenný priemer stanice, ktorý sa ostatné týždne v prípade Doma pohybuje na úrovni okolo alebo pod 3 % u mladších divákov.

Ďalší seriál s hrdinom Skrytej vášne

Rany z lásky sa na Doma budú vysielať už iba posledné týždne, pričom stanica plánuje v uvádzaní starých latino telenoviel pokračovať.

Po Ranách z lásky, ktoré vrátili na obrazovky hrdinov Divokého anjela, Markíza tentoraz využije popularitu najznámejšej tváre Skrytej vášne.

Do vysielania totižto podľa našich informácií plánuje zaradiť mexicko-kolumbijskú telenovelu Túžba tela (El cuerpo del deseo), v ktorej jednu z hlavných postáv stvárňuje Mario Cimarro.

Obsadený bol do nej po úspechu Skrytej vášne, Túžba tela mala v Latinskej Amerike premiéru v roku 2005.

Na Slovensku ju v minulosti na obrazovky priniesla práve Markíza, repríz sa dočkala už aj na Doma.

Túžba tela dostala celkovo 143 epizód, ktoré boli nakrútené na námet pôvodnej staršej telenovely En cuerpo ajeno pochádzajúcej z roku 1992.

Do vysielania menšej ženskej stanice by sa Túžba tela mala vrátiť od apríla.

Obsadí práve miesto po Ranách z lásky, ktoré Doma pravidelne vysiela od pondelka do piatka od 16. do 18. hodiny.

Túžba tela

 

Dej telenovely Túžba tela
Túžba tela rozpráva príbeh Pedra José Donosa, bohatého muža, ktorý vo svojich sedemdesiatich rokoch už dosiahol všetko, čo si zaumienil, vrátane lásky Isabel Arroyovej, mladej a atraktívnej ženy. Nanešťastie, zásahom osudu Pedro José náhle zomiera na infarkt v rovnakom čase ako mladý roľník menom Salvador Cerinza. Duša Pedra José Donosa sa však odmietne vzdať všetkého, čo na tomto svete zanechal a prevtelí sa do tela predčasne zosnulého Salvadora Cerinzu.

Vďaka novej príležitosti, ktorú mu život dal, sa Pedro José vracia, hľadajúc všetko, čo stratil, bez toho aby tušil, čo všetko odhalí. Nezvyčajný a tajomný návrat Pedra Josého, teraz už v tele mladíka, spustí sériu udalostí, pri ktorých vyjdu na povrch mnohé tajomstvá, pravdy a klamstvá.

Takto Pedro José zistí, že Isabel Arroyová bola milenkou jedného z jeho verných zamestnancov Andrésa Coronu, že jasnovidka Gaetana Charryová je podvodníčka, ktorá nedisponuje vlastnosťami, ktorými sa prezentovala, že jeho svokra Nina Arroyová a jej sestra Rebeca Macedová sú ziskuchtivé ženy a že Walter, komorník, o ktorého sa staral, k nemu v skutočnosti prechovával hlbokú nenávisť.

Vďaka novým podmienkam sa Pedro José utvrdí v dôvere k Abigail, jeho vernej gazdinej a jej synom Antoniovi a Simonovi, takisto ako k Valerii, milej a láskavej sesternici Isabel. Vinní alebo nevinní – nikto nebude môcť utiecť pred znepokojivou prítomnosťou tohto cudzinca, ktorý prišiel, aby si vyrovnal účty s nepriateľmi a ochránil tých, ktorí ho mali vždy radi.

Zdroj: Wikipedia

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor