Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ďalšia svetová šou na slovenských obrazovkách: Spevácke hviezdy v hlavnej úlohe!

Wauka v prime-time po prvý raz odvysielala šou Duety. Dočkáme sa lokálnej verzie?

Ďalší talentový formát zo sveta môžu spoznať aj slovenskí diváci. Menšia stanica Wau v soboty o 20:00 vysiela spevácku šou Duetá, v origináli Duets, ktorá prepája spevácke hviezdy s hľadaním nových talentov.

Formát je postavený na štyroch známych spevákoch, v prípade americkej série sú to Kelly Clarkson, John Legend, Robin Thicke a Jennifer Nettles, ktorí sedia v porote, no zároveň k sebe hľadajú spevácky talent, s ktorým by mohli spievať duetá na svojich koncertoch. V každej epizóde tak vystupujú samotní speváci so svojimi zverencami, pričom ako porotcovia navzájom bodujú výkony nových talentov. Hviezdy postupne o svoje talenty prichádzajú, v závislosti od bodovania ostatných porotcov. V ďalšom priebehu šou sa k slovu už dostávajú diváci. Každá osobnosť si na začiatku súťaže vyberie do hry dva spevácke talenty.

Osmička súťažiacich americkej šou Duets
JOHN GLOSSON, J ROME, BRIDGET CARRINGTON, JOHNNY GRAY, JORDAN MEREDITH, JASON FAROL, ALEXIS FOSTER, OLIVIA CHISHOLM

Šou Duets vysielala americká stanica ABC v roku 2012. Stanica známa mnohými talentovými pokusmi aj v tomto prípade príliš nezaujala a rovnako ako veľký svetový formát Rising Star, ktorého pokračovanie v Amerike je nanajvýš otázne, sa Duets pokračovania nedočkala. Šou zároveň nezažila ani významnú expanziu, predala sa napríklad do Číny či Kanady.

Na Slovensku by však tento formát mohol mať želaný úspech, otázne je, či by sa podarilo televíziám nájsť vhodných spevákov, ktorí by k tomu boli ochotní každý týždeň spievať. A hlavne naživo.

Kelly Clarkson spieva v prvej epizóde šou duet so svojou zverenkyňou Jordan Meredith

Čítať viac...
Nahor