Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Farma 15 dostala zelenú! Markíza spustila prípravy novej série, vráti umelú inteligenciu?

Pôvodne nad novou sériou premýšľala už pre túto jar, k realizácii nakoniec nedošlo. Markíza naznačila, či bude súčasťou 15. série opäť Alica.

Očakávaná správa prišla uprostred apríla.

Ani po dvanástich rokoch a štrnástich odvysielaných sériách sa televíznym divákom nezunovala slovenská verzia reality šou Farma, ktorá o ďalší rok predĺži rekord v počte dĺžky vysielania spomedzi všetkých verzií na svete.

Slovenská Farma je svetovo najúspešnejšou verziou tejto reality šou, ktorá tento rok odvysiela už 15. sériu.

V priebehu minuloročného vysielania začala Markíza podľa zákulisných informácií poškuľovať po realizácii tejto série už od januára či februára tohto roka a po čase sa tak vrátiť k zimnej Farme.

Od týchto ambícií mohla upustiť z dôvodu výrobných kapacít. Dokonca sa špekulovalo o realizácii zimnej verzie na mieste, kde sa odohrávala vlaňajšia séria.

Televízny líder sa k Farme nakoniec vracia v obvyklom čase.

Markíza aktuálne oficiálne začala s prípravou ďalšej série a otvorila prihlasovanie potenciálnych záujemcov o účasť vo Farme 15.

„Ak si chceš vyskúšať tvrdú prácu, náročné podmienky a nekompromisné súboje, najobľúbenejšia farmárska reality šou je tým správnym miestom, kde sa plnia sny a prekonávajú limity!“ hlása televízia.

Hľadať bude približne dvadsiatku nových farmárov, ktorí do šou nastúpia na jej začiatku, prípadne v jej priebehu.

Vlani na statok prišlo pôvodne štrnásť hráčov. Ďalších Markíza nasadzuje do hry po pár týždňoch v podobe banditov, minulý rok takto do hry zasiahla šestica nových súťažiacich.

Tvorcovia zásadne navýšili počet súťažiacich od 9. série.

Odvtedy sa v každej sérii objaví minimálne dvadsiatka hráčov, rekordných 22 farmárov bolo súčasťou Farmy 10. Tá stála na začiatku novej generácie reality šou, ktorá priniesla nové logo, zmenu moderátorky aj konceptu.

Akú verziu prinesie?

Minulý rok bol v histórii Farmy opäť prelomový.

Prvý zlom prišiel v spomínanej 10. sérii v roku 2018, kedy sa Markíza rozhodla oživiť farmársku reality šou a viac sa ňou zamerať na novú generáciu divákov.

Po deviatich klasických ročníkoch začali tvorcovia so šou experimentovať a predstavili modernú verziu Farmy. Tri roky po sebe súťažiacich delila na dva tábory – spočiatku na bežných hráčov a celebrity, následne na západ vs. východ a napokon na mesto vs. dedina. Moderátorkou sa stala komička Evelyn, zmenilo sa logo a vizuálna identita. Do úzadia šli tradičné a ľudové motívy a reality šou sa, naopak, viac priblížila k prvkom Vyvolených.

V 12. sérii už na statok priniesla aj moderné vymoženosti a luxusné vybavenie, ktoré poprelo pôvodný charakter a koncept šou.

Krok späť urobili tvorcovia v 13. sérii.

Súťažiacich už do dvoch skupín nerozdelili a ohlásili návrat ku koreňom Farmy a náročným podmienkam, ktorými bola šou charakteristická v minulosti. Televízia v 13. sérii obnovila taktiež pôvodný vizuál šou s klasickým logom.

Po jedinom roku sa Markíza opäť vrátila k modernej verzii reality šou.

Televízia obnovila novú podobu loga, ktorú využívala v 10. až 12. sérii, kedy do formátu zavádzala viaceré experimenty a novinky, spoločne s modernými technológiami.

V 14. sérii zároveň predstavila aj najrevolučnejšiu novinku, keď do Farmy zakomponovala umelú inteligenciu.

Inšpirovaná zahraničnými reality šou ako Too Hot To Handle doprostred farmárskeho stola vyvŕtala dieru a umiestnila do nej hovoriacu umelú inteligenciu Alicu. Z veľkej časti nahradila úlohu moderátora, kde Markíza urobila druhú radikálnu zmenu v histórii formátu.

Zo dňa na deň mala po prepadáku Lego Masters odstaviť Evelyn a uprednostniť herca Mareka Fašianga. Našla mu tak uplatnenie, po skončení seriálu Oteckovia, kedy preňho nemala herecký angažmán.

Postaví Farmu opäť na Alici?

Markíza bola s prítomnosťou umelej inteligencie v šou vlani spokojná.

Napriek tomu, že sa najmä pri riešení konfliktov vytratil zo šou ľudský rozmer mediátora v podobe moderátora, Alica priniesla nové situácie, ktoré si pochvaľoval aj hospodár Martin Bagár.

„Z Alice som úplne unesený, nesmierne ma baví. Najviac sa mi páčia tie jej sarkastické komentáre,“ povedal vlani na jeseň v rozhovore pre TV Oko.

Umelá inteligencia by sa pritom mohla na Farmu vrátiť.

Markíza by aj tento rok mohla počítať s prítomnosťou Alice na statku, keď ju dominantne zakomponovala do náborovej upútavky. Stala sa výrazným prvkom v celom jej priebehu ako hlavná súčasť všetkých informačných prvkov.

 


Alica na Farme rozdeľuje divákov: Hospodár Martin v tom má úplne jasno!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor