Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Dajto získava na sile, konkurencia reaguje! Takto chce Pluska posilniť prime-time (aktualizácia)

V ostatných dňoch a týždňoch sme vás pravidelne informovali o úspechoch mužského kanála Dajto, ktorý najmä večernými filmami čoraz častejšie výrazne prevyšuje výkony porovnateľných menších staníc. V Joj sa rozhodli nezaspať na vavrínoch. (AKTUALIZÁCIA O PRVÉ VÝSLEDKY)

Plus reaguje na vysoké výkony filmov na Dajto. Mužská stanica Markízy zažíva svoje najlepšie obdobie, keď jej večerné filmy dosahujú vysoké nadpriemery, pričom tento týždeň sa stanici darí byť pravidelne jednotkou medzi menšími stanicami (Doma, Plus, WAU, Dvojka). Plus zvyknutá na líderské postavenie medzi seberovnými prináša zmenu, vďaka ktorej chce pomôcť večernému programu.

Podobne ako v stredu, tak aj včera stanica Plus vysunula svoj aktuálne najsledovanejší program Profesionáli z tradičného času po 19:30 až na čas po 19:50. Seriál získava najväčšiu pozornosť práve po skončení hlavných spravodajských relácií televízií. Sitkom však v programe zaberá takmer hodinový slot, čím výrazne vysúva hlavný večerný program za pol deviatu. Pri tomto nastavení tak napríklad kriminálky CSI začínajú približne o 20:45. Už tradične pri tom Profesionáli nekonkurujú Najlepšiemu počasiu. Kým doteraz sa ich záverečné titulky prekrývali so štartom relácie o počasí, teraz počas relácie zaraďuje brejk, podobne ako Dajto.

Joj v rámci nového nastavenia očakáva, že diváci, ktorí nesledujú Búrlivé víno či Panelák dopozerajú sitkom a ostanú aj pri nasledujúcom programe. Či pôjde o pevné nastavenie stanice zatiaľ nie je známe, nakoľko televízia nezapracovala zmeny do programových plánov ani o nich neinformovala. Včera Profesionálov za 19:50 Plus vysunula jej reprízovým klenotom Kutyil s.r.o., ktorý nahradil Simpsonovcov.

DOPLNENÉ: V stredu aj vo štvrtok Plus priniesla zmenený program, keď vďaka vysunutým Profesionálom začínala kriminálky CSI okolo 20:45. Kým v stredu dosiahla so CSI Las Vegas klasický výsledok nad 5 %, vo štvrtok CSI Miami rástla nad 6 %. Vo štvrtok sa darilo o čosi viac aj samotnému sitkomu, tradične sa jeho hodnoty pohybujú vyššie nad úrovňou 7 %. Z prvých výsledkov však nevyplýva, že by sa diváci, ktorí odišli od Profesionálov počas brejku okolo 20:30, k sitkomu aj vrátili. Seriál si však vo štvrtok dokázal udržať dostatočný počet divákov aj v reklamnom pásme.

Čítať viac...
Nahor