Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Cimarro od vypadnutia ignoruje Let´s Dance: Neukázal sa do finále, napäté vzťahy v zákulisí!

Týždne od konca Kubánca v šou sa začínajú objavovať ďalšie hlasy, že jeho pôsobenie v tanečnom projekte nebolo idylické.

Ôsma séria Let´s Dance je na konci.

Najväčší a najdrahší jarný televízny program na Slovensku má za sebou desať tanečných večerov, po ktorých spoznal vo veľkom finále ďalšieho víťaza. V boji o triumf ostali tri tanečné páry na čele s osobnosťami Gabrielou Marcinkovou, Janou Kovalčíkovou a Vratkom Sirágim.

Piaty raz ovládla Let’s Dance medzi osobnosťami žena

Markíza má za sebou mimoriadne komplikovaný ročník, počas ktorého od prvého súťažného kola riešila jeden problém za druhým.

Viackrát bolo pre zdravotné komplikácie v hre, že sa v šou objaví náhradný pár či profesionálny tanečník, nakoniec pristúpila celkovo ku trom výmenám.

Pre kontroverzné dôvody nahrádzala tanečnú partnerku Maria Cimarra, Vandu Polákovú, ktorú od 3. kola zastúpila Vanesa Indrová. Po predčasnom odstúpení Márie Čírovej zároveň predstavila novú tancujúcu celebritu Vratka Sirágiho, ktorý sa nakoniec prebojoval až do finále. Spolu s ním do súťaže vstúpila aj nová profesionálna tanečníčka Anna Riebauerová.

Z najväčšieho úspechu vo finále sa však nakoniec tešili herečky Jana Kovalčíková a Gabriela Marcinková.

Obe dostali od poroty najviac bodov, ktoré však už o súťažnom postavení párov vo finále nerozhodovali.

 


Najemotívnejšie finále Let´s Dance ovládla Janka Kovalčíková! Markízu však predbehli aj GeissenovciČítajte →

Finále 8. série Let’s Dance nakoniec ovládla Janka Kovalčíková, ktorá vyhrala divácke hlasovanie a postarala sa aj o získanie maximálneho počtu porotcovských bodov. Za všetky tri tance dostala od každého člena poroty najvyššiu 10-bodovú známku. Večer priniesol niekoľko emotívnych momentov, viac v tomto článku.

Kovalčíková takto zastavila začínajúcu sériu víťazstiev jej mužských hereckých kolegov.

Predošlé dva ročníky Let´s Dance ovládli herci – 6. sériu vyhral Vladimír Kobielsky a minuloročný 7. ročník Ján Koleník.

Medzi víťazmi šou však majú už jasnú prevahu ženy.

Doposiaľ ovládli rovno päť ročníkov – prvé dve série vyhrali Zuzana Fialová a Michaela Čobejová, vo 4. a 5. sérii sa z víťazstva tešili Nela Pocisková a Jana Hospodárová. Tento roo zoatavu doplnila Janka Kovalčíková. Trikrát sa tešili osobnosti z radov mužov, Kobielskeho a Koleníka dopĺňa víťazstvo Juraja Mokrého z 3. série.

Finále spoločenskou udalosťou

Priame prenosy Let´s Dance sú aj jednou z mála spoločenských príležitostí na televíznej obrazovke.

O účasť v publiku je nemalý záujem, keď mnohí nechcú vynechať príležitosť objaviť sa na televíznej obrazovke či v spoločnosti známych osobností.

Publikum býva nabité tvárami šoubiznisu, pričom dostať sa na priame prenosy dá len na pozvánky. Markíza si aj takouto cestou utužuje vzťahy s rôznymi súčasnými aj potenciálnymi spolupracovníkmi.

Práve finále je vôbec najatraktívnejším večerom, o ktorý je najväčší záujem.

Súčasťou finálových prenosov je už tradícia, že sa ich zúčastňujú aj bývalí súťažiaci. Ide ako o osobnosti či profesionálnych tanečníkov z minulých sérií, tak najmä tých, ktorí boli súčasťou aktuálneho ročníka a vypadli v predošlých kolách.

Pôvodne najväčšia hviezda ročníka chýbala

Prenosy Let´s Dance, naopak, od svojho vypadnutia ignorovala pôvodne hlavná hviezda ôsmej série – kubánsky herec Mario Cimarro.

Jeho angažovanie bolo pred začiatkom šou najväčšou mediálnou senzáciou, no po pár týždňoch jeho hviezda začala pomaly hasnúť. Z Cimarra nebol dobrý tanečník ani charizmatická osobnosť, čo sa malo odraziť aj na vzťahoch v zákulisí.

Priame prenosy tanečnej šou odignoroval napriek tomu, že po vypadnutí z programu ostal so snúbenicou na Slovensku.

 


Koleník naznačil svoj koniec v Let´s Dance! Kde sa po odchode od Cimarra stratila Poláková?Čítajte →

Dvojica uprednostnila cestovanie po krajine pripravovala sa na krstiny ich dcéry.

Cimarro sa neobjavil ani vo finále. Celý záverečný priamy prenos dokonca prebiehal tak, akoby jeho súčasťou ani len nebol.

Večera sa okrem neho zúčastnili všetky súťažiace osobnosti 8. série, o Cimarrovi však nebola ani zmienka. Prakticky sa objavil iba v úvodnej zvučke programu.

Divákom sa neprihovoril ani prostredníctvom videoodkazu, ako to televízie zvyknú robiť v takýchto prípadoch, ak sa niekto nezúčastní programu alebo sprievodných dokrútok osobne.

„Po tom, čo súťažiaci opustia šou, nemajú povinnosť zúčastňovať sa na živých prenosoch. Avšak, pokiaľ im to čas a ďalšie povinnosti dovolia, my ich vždy radi v hľadisku privítame,“ povedal pre Nový čas PR manažér Markízy Tadeáš Kurka.

Kubánec si však po odchode zo šou splnil zazmluvnené povinnosti a ďalej s Markízou nespolupracoval.

Na rozdiel od iných vypadnutých súťažiacich tejto série sa k jeho účasti ďalej nevracali ani tvorcovia, účinkujúci či porota vo svojich komentároch.

Spolupráca nenadchla

Za Cimarrovou neúčasťou na priamych prenosoch majú byť v skutočnosti napäté vzťahy.

Už pred časom sa začali v médiách objavovať prvé špekulácie, že pôsobenie Cimarra v Let´s Dance nebolo idylické. Vzťahy sa pritom mali naštrbiť už v začiatkoch, keď pôsobenie hviezdy telenovely Skrytá vášeň nenaplnilo očakávania Markízy.

Televízia podľa našich informácií neočakávala až tak slabé tanečné výkony, aké podával od prvého po posledné kolo, ktorého bol súčasťou.

Vyslúžil si pritom status rovno najhoršieho tanečníka celej série. V bodovaní poroty sa umiestnil na najnižších pozíciách a predbehol ho aj Boris Valábik.

Markíze len rok predtým siedmu sériu potiahol Ján Koleník, ktorý tanečne exceloval.

Televízia mala pre tento rok hľadať adekvátneho nástupcu, po oznámení Maria Cimarra sa vo veľkom začalo hovoriť o tom, že je o víťazovi 8. série rozhodnuté. Opak sa stal pravdou.

Zdroje zo zákulisia naznačujú, že Markízu spolupráca s Cimarrom nenadchla.

Práve slabé tanečné výkony mali primäť k odchodu Vandu Polákovú, ktorá iba rok predtým dostala najlepšieho tanečníka série Jána Koleníka. Markíza ju teraz chcela postaviť k hviezde ôsmej série.

Poláková to nakoniec po dvoch kolách vzdala a zo šou odišla.

Cimarro sa v Let´s Dance udržal až do 6. kola, a to napriek tomu, že pravidelne obsadzoval posledné priečky v bodovaní poroty. Hlasovanie divákov televízia neodhaľuje. Medzitým súťaž opustili viacerí lepší tanečníci Helena Krajčiová, Milan Zimnýkoval či Henrieta Farkašová. V priebehu šou narastala kritika aj špekulácie, ktoré spochybňovali, či sa zo šou skutočne vypadáva na základe porotcovského a diváckeho rebríčka.

Chladné vzťahy s porotou aj súťažiacimi

Vrelé vzťahy nemal mať Cimarro ani s ostatnými účinkujúcimi.

Citeľný odstup bol medzi kubánskym hercom a porotou každý týždeň pri jej hodnotení, keď porotcovia okomentovali tanec len zdvorilo a nakoniec udelili často najnižšie známky. V rozhovore Jána Ďurovčíka s Adelou Vinczeovou v šou Adela a Sajfa sa pri debate o Let´s Dance viditeľne komentovaniu Cimarra v šou obaja porotcovia vyhýbali.

Už skôr začali prenikať informácie, že podobne chladné mali byť aj hercove vzťahy so súťažiacimi.

Šou ako Let´s Dance alebo Tvoja tvár znie povedome sú pritom typickými aj pre zblíženie sa súťažiacich, nakoľko ich spája podobne veľká výzva a prechádzajú rovnakými situáciami.

Vystupovanie Cimarra v prostredí Let´s Dance malo byť opakom inej hviezdy telenoviel, ktorú na slovenskú obrazovku dotiahla Markíza.

V roku 2022 sa jej do zábavnej šou 2 na 1 podarilo zlákať hlavného hrdinu telenovely Divoký anjel Facunda Aranu, ktorý bol prekvapením pre herečku Dominiku Kavaschovú. Arana mal byť v zákulisí priateľský, dokonca sa už poznal s herečkou Janou Kovalčíkovou. Tá ho sprevádzala aj po Bratislave, pričom spoločne s Kavaschovou sa mala trojica zabávať v bratislavskom podniku.

 

Čítať viac...
Nahor