Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Chaos v RTVS: Televízia narýchlo mení program, presúva všetky futbalové zápasy Slovenska!

Zmena sa dotkne aj vysielania hlavných večerných správ, ktoré dnes diváci na Jednotke nenájdu.

Slovensko čaká prvý zápas na futbalových Majstrovstvách Európy, pričom iba pár hodín pred jeho začiatkom mení verejnoprávna televízia jeho vysielanie.

Iba pred týždňom sme vás informovali o harmonograme vysielania ME vo futbale na obrazovke RTVS, ktoré sa kompletne odohrajú na staniciach Jednotky a Dvojky. Nebudú tak spúšťačom dlhoočakávaného športového kanála verejnoprávnej televízie.

Ako sme okrem iného informovali, RTVS vo svojom harmonograme na EURO 2020 stavila na odlišný systém, než pri hokejových Majstrovstvách sveta. Všetky zápasy Slovenska totiž umiestnila na menší kanál Dvojku, naopak na Jednotku zas zaradila plošne všetky hlavné večerné zápasy odohrávajúce sa od 21. hodiny.

Prvý zápas Slovenska na Eure proti Poľsku sa odohrá už dnes v pondelok 14. júna, pričom RTVS tesne pred jeho výkopom zmenila svoj program.

Verejnoprávna televízia sa postarala o chaos, keď začalo byť nejasné, na ktorom kanáli zápasy Slovenska odvysiela. Informoval portál Fsport.sk.

Zmätok v informáciách na strane televízie sa nakoniec aj potvrdil, keď sama RTVS náhle zmenila svoje plány a kompletne všetky zápasy Slovákov presunula na hlavnú Jednotku.

Platí to teda aj o dnešnom dueli proti Poľsku, prenos začne štúdiom od 17:30. Na Jednotku sa presúva aj piatkový zápas proti Švédsku, ktorý sa však odohrá od 15. hodiny a taktiež budúcotýždňový stredajší duel proti Španielsku, ktorý prebehne opäť podvečer.

Pre divákov verejnoprávnej televízie to tak opäť znamená zmenu vo vysielaní hlavných večerných Správ RTVS, ktoré by mali byť najstabilnejším prvkom v jej programe.

Pri májových MS v hokeji RTVS pre zápasy Slovákov dokonca odsúvala vysielanie hlavných správ a štartovala ich už o 18. hodine, kedy však po nich nebol vôbec divácky dopyt. Dosahovali tak pravidelne výrazne podpriemerné hodnoty sledovanosti.

Tentokrát v prípade kolidovania futbalových zápasov Slovákov telerozhlas zvolil iný prístup.

Správam RTVS ponechá ich pôvodný čas, avšak ich presunie na menšiu Dvojku. Bude to platiť dnes 14. júna a taktiež v stredu 23. júna, kedy Slovensko hrá na Eure proti Španielsku.

RTVS týmto spôsobom ponechá vysielací čas hlavným správam, oproti pôvodným plánom však zaradí aspoň časť klasického detského pásma, ktoré vďaka presunu zápasu pobeží aspoň do 19. hodiny. Pôvodne mal celý čas vyplniť futbal.

K tomu však dôjde vo všetkých ostatných hracích dňoch, keď detský divák príde o tradičné večerníčkové vysielanie na takmer jeden mesiac.

V dôsledku neodštartovania novej športovej stanice RTVS Šport odvysiela telerozhlas všetky duely v priamom prenose na Jednotke a Dvojke. Duely so začiatkom o 18. hodine pôjdu práve na menšej Dvojke v čase, kedy bežne beží dvojhodinové detské pásmo.

Čítať viac...
Nahor