Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: FB Hockey Slovakia

Sledovanosť

Bronzový zápas Slovenska programom roka, historické víťazstvo zlomilo magický milión!

RTVS po prvýkrát nevysielala absolútne najatraktívnejšie hokejové zápasy Slovenska na Jednotke, miliónovú hranicu divákov sa jej podarilo zlomiť aj na novej športovej stanici.

Historické víťazstvo dosiahli hokejisti Slovenska na Zimných olympijských hrách v Pekingu 2022, na ktorých vybojovali prvú olympijskú medailu v hokejovom turnaji.

Zároveň sa vôbec po prvýkrát takto sledované zápasy Slovenska, či už z MS v hokeji alebo na olympiáde, nevysielali na hlavnom verejnoprávnom kanáli Jednotka, v prípade, ak RTVS vlastnila práva, ale na novej stanici :Šport.

Platilo to aj o poslednom zápase Slovenska v súboji so Švédskom o bronz, ktorý sa odohral v sobotu po 14. hodine.

Mimoriadne sledovaný duel napriek vysielaniu na novej športovej stanici dokázal pokoriť magickú miliónovú hranicu.

Napínavý zápas v sobotu popoludní sledovalo priemerne 936-tisíc divákov, čo znamenalo trhový podiel 51,8 % v skupine 12+. V komerčnej cieľovke dosiahol zápas ešte silnejší podiel 55,9 %. Záverečná tretia tretina pritom pokorila spomínaný milión, keď ju sledovalo 1,096 milióna divákov.

Prenos sa stal dosiaľ najsledovanejším programom celého roka.

Napriek valcu na obrazovke športovej stanice :Šport sa dá predpokladať, že v prípade vysielania na Jednotke, ktorá dosahuje 100% pokrytie, mohol zápas Slovenska o medailu vystreliť ešte výrazne vyššie. Prial mu aj dobrý vysielací čas v porovnaní s inými duelmi či športmi z ázijskej olympiády.

Slovensko o medaily nehralo dlhé roky, pričom už vlaňajšia sledovanosť MS v hokeji ukázala zvýšený záujem divákov o hokejové prenosy.

 


Valec ako v najlepších časoch: Hokej počas týždňa rástol, atakoval už 1,4 milióna divákov!Čítajte →

Posledný deň olympiády v nedeľu priniesol finálový hokejový zápas Ruska proti víťazným Fínom, ktorý skoro ráno priemerne sledovalo 130-tisíc divákov s podielom až 32,3 %

Popoludní sa najsledovanejším programom stal Záverečný ceremoniál ZOH v Pekingu, ktorý na :Športe sledovalo 252-tisíc divákov pri podiele 15,5 %.

Zdroj dát: TS RTVS, PMT/KANTAR SLOVAKIA, Gemius Prism

 

 

 

Čítať viac...
Nahor