Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Alagič otvorene po vlne diváckej kritiky: Nikdy nebudem štandardnou moderátorkou!

Moderátorka sa vyjadrila k neúspechu svojej prvej relácie aj kritike.

Tento pondelok Joj naposledy v hlavnom vysielacom čase odvysielala vynovenú zábavnú šou Heslo s moderátorkou Jasminou Alagič.

Pre tú to po moderovaní veľkých talentových formátov ako Superstar a Česko Slovensko má talent bola vôbec prvá televízna príležitosť predstaviť sa vo vlastnej relácii, a to rovno v hlavnom vysielacom čase.

Premiéra na mieste moderátorky vlastného programu nedopadla podľa jej predstáv.

Heslo ani ku štartu na začiatku januára neprilákalo divákov, pričom už po dvoch odvysielaných častiach televízia plánovala jeho zosun z 20:40 do neskorších hodín. Napokon ho od februára úplne vyhadzuje z programu.

Ponuku najprv odmietla

„Je mi veľmi ľúto, že sa Heslo odsúva a nenašlo si vo svojom čase divákov,“ vyjadrila sa Alagič v živom streame s fanúšikmi na sociálnej sieti.

Ponuku moderovať Heslo pôvodne odmietla.

„Ponuku som dostala asi polroka dozadu a bála som sa do toho ísť. (…) Myslela som si, že je to vedomostná súťaž a dievča ako ja tam nemá čo robiť,“ povedala otvorene.

Názor zmenila až po tom, čo si pozrela originálny formát Password.

Keď zistila, že nie je zameraný na vedomosti, ale na postreh a hru so slovíčkami, zúčastnila sa prvých skúšok. „Heslo som s radosťou prijala až po kamerových skúškach.“

Prečo v šou tak kričala

Na adresu relácie sa už po štarte spustila vlna kritiky.

Väčšina smerovala na ukričané moderovanie, ktoré sprevádzalo celé vysielanie.

Jasmina Alagič sa v slovenskej verzii nového Hesla priblížila pôvodnej americkej moderátorke Keke Palmer, čo je základom adaptácie licencovaného vynoveného formátu aj v iných krajinách.

„Každá moderátorka na svete sa tej Keke ide podobať. Je to tak, že by to mala moderovať žena s energiou a celá šou je extrémne dynamická.“

Reakcia na kritiku

Alagič otvorene priznáva, že šou moderovala prirodzene taká, aká v skutočnosti je.

„Cez Instagram môžete spoznať naozaj mňa a viete, že v tom Hesle to bola naozaj Jasmina,“ povedala fanúšikom. Práve pre možnosť vystupovať prirodzene na ponuku televízie napokon aj kývla.

 


Všetky mená 9. série Let´s Dance: Toto je kompletná zostava tohtoročných súťažiacich!Čítajte →

Moderátorka je pritom podľa vlastných slov viac prijatá za hranicami ako na Slovensku.

Vďaka federálnym šou Česko Slovensko má talent a Superstar, ale aj jej aktivitám na sociálnych sieťach, je dobre známa tiež českému publiku.

„Ja som z Čiech mala miliónkrát lepšie odozvy ako u slovenského publika. Mám pocit, že slovenský divák je ešte opatrný, keď vidí takú vystrelenú šialenkyňu s toľkou energie.“

Aj keď názor časti slovenského publika chápe, klasickou moderátorkou vraj už nebude.

„Všetkému tak rozumiem, ale všetky televízie a programy vedzte, že ja nebudem úplne štandardnou normálnou moderátorkou,“ odkazuje svojim chlebodarcom.

Heslo sa vráti

Ani po neúspechu a vlne kritiky Alagič účasť v programe neľutuje.

„Heslo je moja láska. (…) S toľkými ľuďmi, čo som nadviazala priateľstvá, z kruhov, do ktorých som dovtedy ani nepáchla… To sú moje najkrajšie spomienky a najsilnejšie emócie.“

Pokračuje aj v spolupráci s Joj.

„Musím povedať, že s Jojkou sa mi robí úžasne. Našla som tam také priateľstvá, že sa tí ľudia stali mojím najbližším kruhom.“

Samotné Heslo po stiahnutí z obrazoviek neskončí úplne.

Televízii ostali nakrútené neodvysielané časti, ktoré do vysielania v budúcnosti vráti. Podľa Jasminy Alagič by sa tak malo stať v priebehu letných prázdnin.

Presun do prime-time nečakala

Zaujímavosťou je, že šou sa mala podľa moderátorky pôvodne vysielať v neskoršom čase o 21:40.

V druhom večernom pásme Joj uvádzala aj prvú verziu Hesla z rokov 2017 a 2018, ktorú moderoval ešte Milan Junior Zimnýkoval.

K zmene rozhodnutia mala televízia pristúpiť až v priebehu nakrúcania.

Nové Heslo nasadila hneď skraja roka v mimosezónnom období rovno do hlavného času na 20:40. „Keď to presunuli, bála som sa,“ uviedla Alagič s tým, že sa na moderovanie úplne novej šou v hlavnom čase ešte necítila.

Heslu sa však hlboko podpriemerne darilo aj v piatkových reprízach po 22. hodine po večernom filme, kde malo dosahovať sledovanosť na úrovni menších staníc.

Čítať viac...
Nahor