Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Aktuálne: Nasadenie Chart Show potvrdené, čaká nás týždeň premiér! (aktualizácia)

Programové plány Markízy potvrdzujú nasadenie Chart Show, o ktorom vás portál Mediaboom informoval.

Líder potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk, že očakávanú hudobnú novinku Chart Show po prvý raz predstaví divákom v sobotu 8. novembra. Vyhradený má čas od 20:30 až do 23:00.

Na divákov pri tom čaká týždeň premiér, keď uprostred rozbehnutej sezóny svoju prime-time novinku predstaví aj Joj. Tá v pondelok 3. novembra odštartuje nový publicistický formát Spoveď, v ktorom sa bližšie pozrie na životy Dušana Cinkotu, Andyho Hryca a Štefana Skrúcaného.

AKTUALIZÁCIA:  Dnes už je pri tom známe, že Joj okrem Spovede prinesie aj ďalší premiérový formát, akvizičnú kontroverznú šou Dating Naked. Ide o nahú reality zoznamku, čím sa vôbec po prvý raz dostane na slovenskú obrazovku reality šou s naháčmi. Vysielať ju bude od štvrtka 6. novembra o 21:40 a taktiež v piatky pred jedenástou. Viac v tomto článku.

Známe sú už aj tváre, ktoré sa v Chart Show objavia. Za komentátorský stolík sa posadia Marta Jandová, Leoš Mareš, Maroš Kramár a Martin Dejdar. V priebehu dvoch vydaní šou vystúpia napríklad Václav Neckař, Lucie Bílá, Igor Timko, Karel Gott či Helena Vondráčková, chýbať nemôže ani Nela Pocisková a na scéne sa objaví aj Andrej Bičan.

Už skôr sme vás informovali, že Chart Show nepobeží na Markíze pravidelne. Aspoň zatiaľ. Ak by diváci prijali hudobnú šou, ťažko predpovedať, či by televízia odolala nemať v programe ďalší fungujúci pilier. Otázna je však dlhodobá spolupráca s moderátorkou šou, Adelou Banášovou, ktorá sa v ostatnom čase komerčným televíznym projektom vyhýba.

Formát Chart Show je pri tom týždenným formátom. Svoj základ dostal v Nemecku, kde ho od roku 2003 vysiela stanica RTL pod názvom Die ultimative Chartshow. Ide o podobný formát ako Legendy popu, ktoré vysielala RTVS. Každé kolo relácie je venované téme, umelcovi či konkrétnemu albumu a piesne prespievavajú známe osobnosti. Bežne odznie desať skladieb. Nakoľko ide v Nemecku už o 11-ročný a pravidelný formát, nesie v sebe aj výraznú súťažnú zložku. V každom kole diváci rozhodujú o poradí skladieb, pričom získavajú body, ktoré si prenášajú do ďalšej fázy súťaže. V počiatku nie je možné očakávať, že si Markíza okamžite osvojí bodový systém.

Fotogaléria z nakrúcania Chart Show
Chart Show (16)

Chart Show (14)

Chart Show (7)

Chart Show (5)

Chart Show (2)

Chart Show (8)

Čítať viac...
Nahor